Ez történik, ha fordított sorrendben írod be a PIN-kódot a bankautomatánál
Szerencsére nem túl gyakori, de nem is példátlan, hogy valakit bűnözők arra kényszerítenek, hogy az illetőt elkísérve egy bankautomatáig a kártyatulajdonos adja át számukra a saját kezűleg felvett pénzét.
Az ilyen rablási esetek megoldásaként terjedt korábban futótűzként az interneten az az információ, hogy az ATM-nél fordított sorrendben megadva a PIN-kódot, nemcsak a készpénz érkezik meg, hanem a fordított PIN-kód beütése egyben a rendőrséget is riasztja.
Hogy a fordított PIN-kódos módszer mennyire jelentene visszatartó erőt a bűnelkövetők számára, egyelőre nem tudni, ugyanis
a valóságban ez a módszer nem létezik.
Biztonsági szakértők és maguk a bankok is egyértelműen kijelentik, a PIN-kód fordított sorrendű begépelése nem riasztja a rendőrséget, pusztán hibás kártyahasználati esetnek minősül, az ATM elutasítja a tranzakciót. És mint tudjuk, három sikertelen kísérlet után a kártyánkat blokkolják is.
Az tanácsoljuk, hogy kényszer hatására és a menekülés reményében se próbálkozzon senki a módszerrel, mert ha rablás áldozatává válik, és nem adja át a pénzét a bűncselekmény elkövetőjének, annak súlyosabb következményei is lehetnek. Márpedig a fordított PIN-kóddal nem lesz lehetősége készpénzt felvenni.
(Via)