A húsipart nemcsak az áremelkedés sújtja; a madárinfluenzával is meg kell küzdeni az ágazatnak. Nyárra ugyan le szokott csengeni a vírus, azonban idén még mindig tarol az állatok között Magyarországon is, ez pedig komoly termeléskieséseket okozott.
Ifjabb Bárány László, a Master Good ügyvezető-tulajdonosa a Forbesnak adott interjújában a takarmány árak növekedésével kapcsolatban azt mondta: 2019-ben még 44 forint volt a búza kilója, most pedig 140-150 forint, azaz három év alatt a háromszorosára emelkedett.
A hatósági árak szinte egy az egyben a kiskereskedelmet sújtják, a húsipari szereplőkre csak kis mértékben hatnak.
Az ügyvezető az árstop eltörlése után hatalmas fogyasztásbeli visszaesésre számít, de nem gondolja, hogy az emberek kevesebb csirkét ennének, főleg nem Kelet-Európában.
Ebben az inflációs helyzetben minél inkább alapvető az élelmiszer, például a nyers hús, a költségeket annál könnyebben sikerülhet továbbhárítani, hiszen enni kell. Aki csirkemellfilét szeretne enni, az csirkemellfilét fog venni. Vagy inkább nem vesz semmit
– mondta Bárány.
Bár egy friss felmérés szerint Magyarországon két százalék a vegetáriánusok és a vegánok aránya, viszont egyre többen fontolgatják étkezési szokásaik megváltoztatását.
A Master Good 2020-ban felvásárolta a Ságát, amivel régiós szintű terjeszkedést tervez, de hozzátette, hogy nagyon sok olyan terméket hoznak be külföldről, amit Magyarországon is le lehetne gyártani.
Forrás: Napi.hu