Ahogy az előre tudható volt, a nagyszabású rendezvényen bemutatták az iOS, iPadOS, macOS, watchOS, tvOS és visionOS új verzióit is.
De a legnagyobb durranás mégis az Apple évek óta fejlesztett saját mesterséges intelligenciájának, az Apple Intelligence-nek debütálása volt.
Az Apple egyébként eddig látványosan le volt maradva a mesterséges intelligencia fejlesztés területén, ezzel az újítással is csak a Meta, a Google és a Microsoft után állhat a sorban.
A frissen bemutatott Apple Intelligence egyik legnagyobb előnye, hogy a mesterséges intelligencia tulajdonképpen bármilyen alkalmazással együtt tud működni. Nem csak a szövegek értelmezésére képes, hanem képgenerátorként is működik: utasítás alapján különböző stílusokban készíthet képet, de akár meglévő képeket is átalakíthat. Az új Memory Movies funkcióval leírás alapján videókat is készíthetünk.
Ráadásul bármilyen emojit is létre tudunk vele hozni.
Tim Cook, az Apple vezérigazgatója úgy fogalmazott, hogy ez a lépés „új magasságokba” emeli a céget – írja a BBC.
Siri is sokkal okosabb lesz
Sirit ezentúl sokkal komplexebb feladatokra is megkérhetjük, például töredékinformációk alapján is képes lesz keresni, de akár egy szöveg átfogalmazásában vagy az értesítések priorizálásában is segítség lesz majd.
Rengeteg új funkció érkezik az IOS 18-cal
Az új verzióban nagyobb teret hagytak a személyre szabott megoldások számára: például mindenki szabadon, tetszés szerint rendezheti az ikonokat. A színeket is sokkal szabadabban lehet módosítani az eszközökön, legyen szó akár a háttér, akár az ikonok alapszíneinek tónusáról. A vezérlőközpontban pedig ezentúl akár több csoportot is létrehozhatunk, amelyek között a központban könnyedén navigálhatunk. Az ikonokat ráadásul szabadon méretezhetjük az egészen aprótól az óriásig – írja az Apple hivatalos honlapja.
Nincs több kutakodás
Mostantól sokkal nehezebb lesz más telefonjában kutakodni: ugyanis bármilyen alkalmazást kóddal vagy arcfelismeréssel lehet ezentúl levédeni.
Ráadásul a kínosabb appokat el is rejthetjük az avatatlan szemek elől.
Időzített üzenetek
Az iMessage sem maradhatott ki az okos frissítések sorából: az új verzióban már bárki kedvére formálhatja a szöveget, és ezentúl akármelyik emojival reagálhatunk egy-egy üzenetre, sőt, az üzeneteket akár időzíthetjük is.
Offline térképhasználat
Az Apple kibővíti a Maps alkalmazást új topográfiai térképekkel, amelyek részletesen megjelenítik a turistautakat és túraútvonalakat. Ezeket a térképeket lementhetjük, hogy később offline is hozzáférhessünk.
Új galéria funkciók jönnek
Az Apple Photos szekciója is átalakul. Az új fejlesztések sokkal egyszerűbbé teszik majd a keresett fotók megtalálását. A fotók rácsos nézetben lesznek a képernyő tetején, míg a témák szerint rendszerezett könyvtárak a képernyő alján találhatók majd. Egy új funkció pedig, a “Gyűjtemények” (Collections) lehetővé teszi, hogy a képeket különböző témák szerint rendezzük, például emberek, helyszínek alapján.
Egyelőre nem tudni, mikor kerül piacra
Az Apple Intelligence egyelőre még fejlesztés alatt áll, és az iOS 18, iPadOS 18, valamint macOS Sequoia őszi megjelenésekor is csak béta fázisban lesz elérhető. Az összes funkciót valamikor 2025-ben vezetik majd be a tervek szerint. A fejlesztés egyelőre csak angol nyelven lesz elérhető.