Sokszor használjuk a forradalmi kifejezést, ha technológiai újításokról van szó, de az Amazon új fizetési módja, az Amazon One esetében valóban egy mindent megváltoztató módszert ismerhetünk meg: ezzel ugyanis konkrétan a saját testünkkel lehetünk képesek rendezni a bolti számlákat.
Az Amazon mindig is élen járt a különböző modern technikák népszerűsítésében és abban, hogy ezeket elérhetővé tették gyakorlatilag mindenki számára. Elég csak az okosotthon asszisztensére, Alexára gondolni, amivel már szavak nélkül is kommunikálhatunk. A cég most a bankkártyás fizetést reformálhatja meg az Amazon One névre hallgató eszköz révén ugyanis a vásárlók
mindössze egyetlen kézmozdulattal tudnak majd fizetni a kasszánál: se telefonra, se bankkártyára, se készpénzre nem lesz szükségünk ehhez.
Az Amazon One használata a cég elmondása alapján pofonegyszerű. Ahhoz, hogy képesek legyünk a tenyerünkkel fizetni, regisztrálni kell egy erre kialakított kioszkban, ahol a bankkártya adataink mellett a tenyerünket is beszkennelik. Miután a készülék beolvasta és azonosította a tenyerünk egyedi jellemzőit, az adatokat egy, a cég által természetesen rendkívül biztonságosnak mondott felhőbe, ahol eltárolják őket.
Miután a rendszer elmentette az adatainkat, a legközelebbi alkalommal, miután megkapjuk a számlát, egy egyszerű kézmozdulattal ki is egyenlíthetjük azt.
Az Amazon One szerint az úgynevezett biometrikus azonosítás sok szempontból lehet hasznos: egyrészt minden eddiginél gyorsabb fizetési lehetőséget biztosít, ráadásul a tenyerünk felismerése kevésbé sérti a személyiségi jogokat, mintha mondjuk arcfelismerést használnának. Ráadásul
nagy előnye, hogy így nem fenyeget minket az a veszély, hogy elhagyjuk vagy ellopják a kártyánkat.
Annak ellenére, hogy Amerikában úgy tűnik, hogy egyre népszerűbb és egyre többen veszik igénybe ezt a lehetőséget, az eszköz kritizálóinak is meggondolandó érveik vannak. Ők ugyanis azt kifogásolják, hogy semmilyen módon nem könnyíti meg a tenyerünkkel való fizetés az életünket, ráadásul a tenyerünk nem változtatható meg úgy, mint mondjuk a jelszavaink vagy a jelkódok.
Arról nem is beszélve, hogy bár adott az ígéret, hogy a használók adatait nem használják fel más célokra, az Amazonba vetett bizalom – többek közt a cég arcfelismerő rendszere miatt – megingott.