Sokan vannak, akik nem tudnak csak úgy simán elaludni, hanem kell nekik valami extra ahhoz, hogy belelazulhassanak az álomba. Ez rendszerint valami audio dolog lesz, zene, hipnotikus zörejek, a természet hangjai, esetleg esti mese. Ezekre az utóbbi időkben kész iparágak épültek, olyan megoldások is léteznek, amikor egy ismert színész, modell, stb. olvas fel nekünk történeteket elalváshoz.
Igen ám, de ritka az az együttállás, amikor az a dolog, ami nekünk segít elaludni, ugyanígy hat a velünk együtt élőkre is és nem épp ellenkezőleg. Pl. amíg mi kényelmesen durmolunk az ószanszkritul mantrázó szerzetes énekére, addig a másik az idegbaj határán csikorgatja a fogait, mert nem tud aludni a hülye zenére kántáló vénembertől. Ezen az áldatlan állapoton pedig fülhallgatóval szoktunk segíteni, így legalább nem kell másnak is hallgatnia azt, ami segít minket az elalvásban.
Ezzel viszont az a gond, hogy hosszútávon a fülhallgató nagyon kényelmetlen viselet, különösen, ha forgolódó alvók vagyunk. Ezt a helyzetet segít kezelni a HoomBand.
A HoomBand egy könnyű, kényelmesen viselhető fejpánt, amiben két apró, igen vékony fülhallgatót rejtettek el, így egyáltalán nem fog minket zavarni forgolódás közben. A fejpántot egy applikációhoz tudjuk csatlakoztatni, ahonnan mindenféle meditatív zörejeket, hangokat, stb. játszik le nekünk. Ráadásul könnyedén változtathatunk a viseletén is, nem szükséges a homlokunkon tartanunk, ha úgy kényelmesebb akár alvássegítő maszkként is használhatjuk.
A HoomBand a telefonunkhoz Bluetooth-on keresztül csatlakozik, így a kábelekbe sem fogunk alvás közben belegabalyodni, tehát a kellemes, pihentető alvás garantált a számunkra.
Természetesen meg kell említeni azt is, hogy a HoomBand nem csodaszer és az alvászavar komolyabb betegségek tünete is lehet. Ebből kifolyólag, ha azt látjuk, hogy a különféle alvást segítő praktikák hatástalanok ránk és továbbra is álmatlansággal küzdünk, célszerű felkeresni egy szakembert, hiszen mégis csak az egészségünk a legfontosabb mindenek előtt.
(Via)