Első ránézésre az AirPods Max nagyon hasonlít a MacBookhoz: nagy rozsdamentes acél váz és alumínium felületek; a fém súlya meghaladja a műanyag súlyát, ami által ez egy aránylag nehéz fejhallgatónak mondható – igaz, ennek ellenére rendkívül kényelmes, jobb lenne, ha 20% -kal könnyebb lenne. Memóriahabos fülvédő, teleszkópos karok és a ruganyos, elfordítható pántok mind a kellemes használatot szolgálják, ami igazából kijár ennyi pénzért. De mit tud még?
Mellette:
- Meglepően kényelmes, bár egyeseknek kicsit nehéz lehet a súlya miatt
- Lenyűgöző hang és építésminőség
- Az adaptív zajszűrés kiváló minőségű, az átlátszóság mód is
- Jó fejhallgató-teljesítmény hívásokhoz
- A térbeli audio virtuális térhangzás iPhone és iPad készülékek számára egy bónusz funkció
- Automatikus váltás az iOS eszközök között az iCloud-fiókban
Ellene:
- Drága, nehéz és az okos tok túl sok
- Nincs kézi kikapcsolási mód, vezetéket nem tartalmaz
- Az Android-felhasználók elveszítenek néhány fő funkciót
Az AirPods Max lenyűgözően szól, mint a csúcskategóriás fejhallgatók, rendelkezik EQ beállításokkal (a Beállítások Zene alatt) és néhány apró testreszabás végezhető a hangprofilon. Az Apple szándéka is az, hogy az AirPods Max alkalmazással egy “csúcskategóriás” hangélményt tudjon nyújtani, vagy legalábbis megközelíteni. Szerencsére a Bluetooth streaming az évek során egyre jobbá vált, és a zajcsökkentés közel sem érinti annyira a hangot, mint egykor. A legpontosabb, legtisztább hangzás elérése volt itt is a cél, valóban tisztább, kifinomultabb hang, és nagyobb hangerőnél sincs alapvetően torzítás, ráadásul az AirPods Max zajcsökkentése vitathatatlanul a legjobb – írja a CNet.
Csak két gomb
Csak két gomb van, mindkettő a jobb oldali fülhallgatón. Az elülső gombbal válthatunk a zajszűrés és az átlátszóság mód között – ez utóbbi beengedi a hangot, és úgy érzi a használó, mintha nem lenne rajta fejhallgató. A második gomb használható a hangerő szabályozásához, a zene szüneteltetéséhez, a hívások fogadásához és befejezéséhez, valamint duplán kattintva a számok közötti váltáshoz.
A készülék összesen kilenc mikrofonnal rendelkezik, amelyek közül kettő a fejhallgató belsejében van, hogy felmérje, hogyan viseli azt a használó, a zajszűrő ennek megfelelően alkalmazkodik. A többi is egészen jól működik a hívásokhoz, jól csökkentik a szélzajt, háttérzajt, és vannak benne olyan érzékelők, melyek érzik, mikor van a füles a használója fején és automatikusan szüneteltetik a hangot, amikor leveszi vagy a nyakába teszi.
Az AirPods Pro-hoz hasonlóan ezek is rendelkeznek az Apple H1 chipjével, amely lehetővé teszi az egyszerű párosítást és automatikus váltást az iCloud-fiókot használó iOS-eszközökkel, valamint a mindig bekapcsolt Sirivel, így hangparancsok adhatók ki gombok megérintése nélkül.
Az akkumulátor élettartama 20 óra, ha a zajcsökkentés be van kapcsolva, ami nagyon jó, bár nem kiváló. A Lightning porton keresztül 10 perces töltéshez 90 perc lejátszási lehetőség társul, ami nem rossz. Az AirPods Max tokja mellett sem lehet szó nélkül elmenni, kapott hideget-meleget, vitatott egy darab, ám azt nem lehet elvenni tőle, hogy a fejhallgató akkor is tölthető, ha a tokban van, alvó üzemmódba helyezi a fejhallgatót az akkumulátor élettartamának megtakarítása érdekében.
Természetesen lesznek olyanok, akik a borsos ár ellenére is akarják az Apple várva várt fejhallgatóját, az ár azonban visszatartó erő lehet. Valamivel olcsóbban hozzá lehet jutni olyan Sony vagy Bose termékekhez, amik hasonló színvonalat hoznak, illetve ott a jóval olcsóbb és sokkal könnyebb AirPods Pro – igen, igen, nem hangzik olyan jól, mint a Max, ám jóval több marad a tárcában. Addig biztosan jó lesz, amíg az Apple egy megfizethetőbb, modellel jelentkezik, amit óhatatlanul meg is fog tenni, bár eltarthat egy ideig. Aki azonban csúcskategóriás élményre vágyik, az AirPods Max biztosítja azt.