Művek az országból mindenhonnan érkeztek, grafikus művészektől egészen az óvodásokig. A díjnyertes fecskerajz 100%-ban lebomló, környezetbarát telefontokot díszít majd, ezzel is hirdetve a faj védelmét. Az eladásokból ráadásul 500 forint az MME madárvédelmi programját támogatja majd.
Felelősséggel a fecskékért
A Telenor, a Cellect és az MME együttműködésének a lényege az volt, hogy a figyelmet a füsti- és molnárfecskék felé terelje. A madarak ugyanis minden tavasszal ugyanabba a fészekbe térnek – vagy térnének – vissza, ahonnan ősszel kirepültek, viszont sokszor erre már nincs esélyük. A szárnyasok védelmének érdekében fontos a fészkelőhelyek fenntartása és megóvása, ehhez pedig szükséges a lakossági edukáció.
Hogy minél több emberhez eljusson ez az üzenet, a Telenor, a Cellect és az MME fecskéket ábrázoló grafikák megtervezésére írt ki nyílt alkotói pályázatot.
A beérkező műveket Czikkely Panni formatervező művész, az Év madarát ábrázoló mobiltok tervezője, Orbán Zoltán, az MME szóvivője, Fejes Bertold, a Cellect Hungary értékesítési és marketing vezetője, valamint Mészáros Attila, a Telenor Magyarország Zrt. vállalati kommunikációs igazgatója bírálta el.
A győztes grafikát Kövesdi Mihály (Újszász) készítette el, a második helyen holtversenyben Molnár Éva (Budapest) és Südi Mirtill (Lovasberény) végzett.
“A győztes fecske erőt és tiszteletet sugalló, letisztult, mégis mesterien részletes volt. Azonnal el tudtam képzelni a telefontokon, ahogy betölti és uralja azt. A rajzban szereplő madár dinamikus és lendületes, szinte megelevenedik és kiröppen a képről – így pedig a tokról is majd, ezzel üzenve, hogy bár önálló és nem tarthatjuk a markunkban, mégis sokat tehetünk érte” – értékelte az alkotást Czikkely Panni.
„Grafikusként és egyben amatőr madárfigyelőként egyből felkeltette az érdeklődésem a pályázat, amely ráirányítja a figyelmet ezekre a csodás madarakra. Gyerekkorom óta nagyon szeretem a fecskéket, mindig is lenyűgözött az ügyességük, karakterességük és ahogy kecsesen cikáznak. A rajzomban is egy ilyen pillanatot szerettem volna elkapni és visszaadni; röptük játékosságát, dinamikáját” – mondta a nyertes pályázat kapcsán Kövesdi Mihály.
A győztes pályaműve kis szériás, teljes egészében lebomló, növényi alapú anyagból készült mobiltokokon tűnik majd fel.
A komposztálható telefontartozékkal így minél több emberhez juttathatják el a a füsti- és molnárfecskékkel kapcsolatos problémákat.
A három legjobbnak ítélt grafikai terv benyújtói értékes mobiltelefonokat kapnak.
Ugyan a pályázatra csak 16 évnél idősebbek jelentkezhettek, számos iskolai és óvodai közösség részt vett benne. A nagy érdeklődés okán, így a zsűri három különdíjat is kiosztott.
Ezeket Miski Panni, Horsa Regina és Miskolczi Bence kapta.
Bence 11 évesen sokízületi gyulladással járó autoimmun betegségben szenved, így egy ideig rajzolni sem tudott a kezével. De jelenleg már tünetmentes a kisfiú, így a fecskés pályázattal végre újra átélhette az alkotás örömét.
Az Apple és Samsung mobilokkal kompatibilis, díjnyertes, fecskés grafikával ellátott környezetbarát telefontokok a Telenor webshopjából érhetőek el november közepétől. Minden eladott kiegészítő árából 500 forint az MME monitoring és élőhelyvédelmi programját támogatja.
Mi az a környezetbarát tok?
A 100%-ig növényi alapanyagból (biopolimer és lenforgács) készült mobiltelefon tok tökéletes választás minden környezetbarát szemléletű vásárlóknak. A termék komposztálásra alkalmas körülmények között 6-24 hónap alatt lebomlik. Nem tartalmaz kémiai színezéket és újrahasznosított csomagolással kerül forgalomba.