A pandémia miatt egyre többen vagyunk kénytelenek otthonról dolgozni és a megfelelő minőségű munkavégzéshez elengedhetetlen egy jó fülhallgató. Ez egyrészt azért fontos, mert nagyon nem mindegy, hogy milyen eszközön keresztül veszünk részt a videokonferenciákon, másrészt ha a háztartásból többen is home office-ban dolgozunk, úgy a fülhallgató az, amivel a legkevésbé zavarunk másokat a munkájukban.
Fontos egy ilyen dolgozós füles kiválasztásakor, hogy nem feltétlenül az a darab a legjobb erre a feladatra, amit zenehallgatáskor használnánk. Például a Bluetoothos fülesek általában elég jók a zajkiszűrésben. Ez akkor tud nagyon jól jönni, ha éppen a főnökünkkel beszélünk és a gyerekek pont ezt a pillanatot választották ki arra, hogy kiabáljanak egymással.
Lényeges szempont a beszédhang minősége, mert egy jó zenehallgatásra alkalmas füles lehet, remekül kihozza, hogy milyen szép basszusa van a kollégánk hangjának, csak éppen azt nem fogjuk érteni, hogy mit mondott vele.
Lényeges még, hogy elegendő ideig bírja az akkumulátora ahhoz, hogy legalább egy munkanapot kihúzzunk vele, továbbá az sem árt, ha nem kimondottan kényelmetlen érzés órákon át viselni. Nézzük is, hogy melyek azok a termékek, amik megfelelnek ezen kritériumoknak!
A zajkiszűrés császára
Miért szeretjük?
Kétségtelenül a Bose leginkább telefonáláshoz való darabjához van szerencsénk, a maga kategóriájában ez képes a legnagyobb hatásfokkal kiszűrni a háttérzajokat.
A hangminősége kiváló, tökéletesen lehet rajta keresztül érteni mindent, ami akár egy többszereplős videokonferencián történik.
A füles maga meglehetősen kényelmes (azaz nem akarsz két óra múlva kiszaladni a világból tőle), feszengés nélkül el tudunk lenni benne viszonylag hosszabb ideig is.
Hátrányok
Lényegesen drágább, mint a többi szereplő a kategóriájában és a konkurencia felhozatalában bőven találunk olyat, amelyik még kényelmesebb, illetve az akksija is tovább bírja.
Kiknek ajánljuk?
Nagycsaládos home officeozóknak.
Az almás
Miért szeretjük?
Nyilván az Apple-fanatikusok itt előnyben játszanak, de a brandhűségtől elvonatkoztatva is azt kell mondani, hogy az AirPods Pro remek választás lehet az otthoni munkához.
Szuperkönnyű, kényelmes, izzadtságálló és remekül szűri a háttérzajokat.
Érezhetően jobb minőségű hangot produkál, mint a sima AirPods és összességében is kiválóan végzi a dolgát headsetként.
Hátrányok
Mivel Apple, ezért természetesen elég drága és egyelőre nem egyértelmű, hogy az AirPods Pro a sima AirPodshoz képest mennyivel jobb akkumulátor teljesítménnyel bír, ha bír egyáltalán.
Kiknek ajánljuk?
Azoknak, akik nem szeretik a hatalmas fülhallgatókat, hanem jobban kedvelik a sima bedugós füleseket.
A megfizethető
Miért szeretjük?
Mert TWS technológia van benne (ez azt jelenti, hogy nem csak a vezetéknélküliség élményét nyújtja, hanem a hangminősége sem romlik közben) és a hangminősége is kiváló a maga kategóriájához képest.
Az ára is igen barátságos, ennél sokkal olcsóbban nem fogunk tudni olyan vezeték nélküli fülest találni, ami megfelel az általunk támasztott kritériumoknak.
Mindezek mellett az akkumulátora akár napokon át is bírja, így nem fordulhat elő, hogy pont egy fontos megbeszélés közben fogja magát és lemerül.
Hátrányok
Nem bírja a verejtéket, a vizet meg pláne nem, illetve nincs benne aktív zajszűrési technológia.
Kiknek ajánljuk?
Azoknak, akik relatív kevés pénz ráfordításával szeretnének maguknak egy működőképes vezeték nélküli fülest vásárolni az otthoni munkához.
A kigyúrt Samsung
Miért szeretjük?
A Samsung Galaxy Buds Plus szakasztott úgy néz ki, mint a Plus nélküli változat, ám a hangminőségében alig lehet összehasonlítani a kettőt.
Az akkumulátor teljesítménye pedig még nagyobb ugrást jelent a talpas kollégájához képest, az eredeti 6 óráról szinte a duplájára, 11 órára emelkedett.
Rendelkezik gyors és vezeték nélküli töltési opciókkal is.
Hátrányok
Összességében mérve sem ez a termék lesz az, ami miatt bezuhanna az AirPods-ok forgalma, de az is igaz, hogy feleannyiba is kerül. Sokkal nagyobb gond, hogy csak IPX2-es vízálló tanúsítvánnyal rendelkezik, illetve hiányzik belőle az aktív zajszűrés.
Kiknek ajánljuk?
A márkahű Samsung rajongóknak, illetve azoknak, akiknek nincs pénzük AirPodsra, de szeretnének valami távolról hasonlót.
A hangkirály
Miért szeretjük?
Amikor szóba kerül a hangminőség, ott rendszerint feltűnik a Sennheiser is, és nem éppen a futottak még kategóriában.
Ebben az esetben sincs ez másként, talán a mezőny legjobb hangminőségét ez a készülék produkálja.
Rendelkezik aktív zajszűréssel, kicsi és kényelmesen viselhető. Az akkumulátor teljesítményére sem lehet panasz, akár 7 órán át nyüstölhető a lemerülés kockázata nélkül.
Hátrányok
Mint úgy általában a minőségibb cuccok, ez sem a kifejezett olcsóságával tüntet, továbbá nem alkalmas a vezeték nélküli töltésre és a kényelmi faktora függ a felhasználó fülméretétől is.
Kiknek ajánljuk?
Azoknak, akiknek valamennyi kritérium közül a hangminőség a legfontosabb.