Ahhoz, hogy megfelelő készüléket vásároljunk, fontos lesz betartani néhány szabályt.
Semmiképp ne vegyünk 4k-nál alacsonyabb felbontású tévét. Ez nem ilyen flegma menőzés, egyszerűen csak az van, hogy ha időtálló készüléket akarunk magunknak, akkor mindenképp a 4k az alap, hiszen épp errefelé tart a világ összes tartalomszolgáltatója és néhány év múlva a mezei tévécsatornákon is UHD-ban fog jönni az adás.
Na, akkor kifejezetten kellemetlen lesz egy 1080p-s készüléken nézni a másodpercenként darabokra hulló pixeleket.
Egyelőre hanyagoljuk a 8k-t is. Ugyan kétségkívül a 8k a jövő tévéje, de jelenleg nagyjából annyira használható, mint egy konzervnyitó a konzervek előtti korban. Máshogy fogalmazva: nincs rá tartalom és úgy egy bő évig még nem is lesz, de cserébe elképesztően drága.
Nem érdemes extra garanciát vásárolni, ha ugyanis a készülék hibás, akkor a probléma egész biztosan elő fog kerülni az alap adta 24 hónapos perióduson belül is, ha meg nem, akkor meg tök mindegy, hogy 2-3-5 évre fizetünk-e be.
Ne essünk hasra attól, hogy okostévéként reklámoznak egy terméket, hiszen ma már szinte valamennyi készülék a piacon okos.
Az LG
Miért szeretjük?
Alapvetően a mérete, az ára és a piacon lévő kezelőfelületek közül a legkevesebb fejfájást okozó WebOS operációs rendszer miatt, ami egyszerű, könnyen kezelhető és pillanatokon belül átlátható. Alig néhány gombnyomással elérhető az HBO GO, a Netflixhez van egy külön gomb a távirányítón, szóval nem lehet rá panasz. A képi világa meggyőző, a mérete okán remek szórakozást tud nyújtani az egész családnak.
Hátrányok
A felülete fényben hajlamos a tükröződésre, úgyhogy érdemes sötétített szobában mozizni vele.
Kiknek ajánljuk?
A családi tévézések kedvelőinek.
A Samsung
Miért szeretjük?
Mert nem bonyolult a kezelése, nem kell elveszni a kábeldzsungelben sem, a képei gyönyörűek és úgy általánosságban is hozza a Samsungtól megszokott minőséget. Jól használható továbbá konzolokkal is.
Hátrányok
A hangja nem az igazi, elég tompácska szegény, szóval érdemes venni hozzá egy soundbart.
Kiknek ajánljuk?
Mindenkinek, aki szeretne egy menő tévét magának és van már hozzá soundbarja is.
A Sony
Miért szeretjük?
Ha kell egy közepes méretű tévé, akkor ez lesz a megfelelő választás, főleg abban az esetben, ha nincsenek túl nagy igényeink és nem akarunk túl sok pénzt sem ilyesmire költeni. Családi tévének talán egy picit már kicsi, viszont a képei tök jók.
Hátrányok
Nem igazán működik okostévéként, a böngészője halálosan lassú és a hangja sem a legerősebb a világon.
Kiknek ajánljuk?
Azoknak, akik szeretnének maguknak egy nagyobb tévét, de elég kis helyen laknak ahhoz, hogy a 40 colos tévé nagynak tűnjön.
A Panasonic
Miért szeretjük?
Mert méretében ideális ahhoz, hogy egy pár tévéként tudja használni. A használati utasítás hibátlan, talán a legjobb a mezőnyben, kristálytiszta, könnyen értelmezhető. A kezelőfelület egyszerű, pár gombnyomással mindent be lehet rajta állítani. A hangteljesítménnyel sincs különösebb gond, ebben a kategóriában ezt tudják a jobb tévék is.
Hátrányok
A képi világ fényes környezetben még úgy ahogy oké, de egy elsötétített szobában szinte nézhetetlenné válik.
Kiknek ajánljuk?
Azoknak akik nem szeretnek mozi hangulatban tévézni és inkább felkapcsolt lámpával mennek neki a filmezésnek is.
A Hyundai
Miért szeretjük?
Mert méretéhez képest barátságosan olcsó, ráadásul a hangminőségével is minden rendben van és a képminősége is többnyire problémamentes, és ami gond akad vele, az sem a színárnyalatai miatt merül fel.
Hátrányok
Az operációs rendszere egy kicsit nyugdíjas, tehát lassú, illetve a tévé betekintési szöge elég alacsony, így csak azok élvezik, akik előtte foglalnak helyet.
Kiknek ajánljuk?
Elsősorban azoknak, akiknek nem borítja el az agyukat a vér, ha azt látják, hogy cselekvés helyett csak gondolkodik a készülék.
A Philips
Miért szeretjük?
Azért mert a mezőnyből talán a legszebb képet adja, amikor UHD tartalmakat nézünk vele. Játszani is kiválóan lehet vele, az ár-érték aránya szinte már fantasztikus. Netflixezőknek, HBO GO rajongóknak, otthon mozizóknak remek választás.
Hátrányok
A betekintési szög itt sem 180 fok, tehát oldalról nézni a tévét nem egy túl nagy élmény. További hátránya, bár ez kisebb-nagyobb mértékben a többi 4k-s készülékről is elmondható, hogy a hagyományos tévécsatornák nem fognak szépen festeni rajta, elvégre ritkaság még a 4k a kábeltévén.
Kiknek ajánljuk?
Azoknak, akik inkább filmeket néznek otthon, mint tévéznek.