Február első napjaiban kelet-magyarországi közösségi csoportokban jelent meg egy olyan hirdetés, amely szervezett romániai bevásárlásra csábítja a magyarokat – írja a Világgazdaság.
Miután Románia és Bulgária 2025. január 1-jétől teljes jogú schengeni tag lett, megszűntek a határellenőrzések Magyarország és s szomszédos állam között.
A döntés hatásai gyorsan megjelentek a mindennapi életben: a magyar oldalon élénkült az ingatlanpiac és a turizmus, míg román határ mentén vállalkozások forgalomcsökkenésről számoltak be.

A magyar infláció növekedése miatt ugyanakkor folyamatos érdeklődés mutatkozik a román boltok iránt, amelyek így elérhetőbbé váltak.
Márciustól egy élelmes vállalkozó kisbuszokkal bevásárlóutakat szervez Romániába. A szolgáltatás a kezdeti időszakban 9 fős kisbuszokkal üzemel Debrecenből és Nyíregyházáról indulva. A bevásárlóutak nemcsak élelmiszerekre fókuszálnak, mivel műszaki cikkekre és építőanyagokra is kiterjednek majd.
Ügyelnek arra, hogy naprakészek legyenek, így hetente frissítik az aktuális romániai akciós újságokat az Facebook-oldalukon, a vásárlók tájékoztatására. A járatok eredetileg hétvégente indultak volna, de már most látszik, hétköznapi utakra is van kereslet.
Romániában olyan multik is jelen vannak jelen vannak, amelyeknek Magyarországon nincsen boltjuk. Ilyen a Szlovákiában is népszerű Kaufland vagy az Európában hatalmas hálózattal rendelkező áruházlánc, a Carrefour.