Az OpenAI új fejlesztései révén a ChatGPT immár képes az interneten böngészni, így a chatbot naprakész és releváns információkkal szolgálhat felhasználóinak, számol be a Fintech.
Google helyett a ChatGPT-vel kereshetünk
Az új Keresés funkció lehetővé teszi, hogy a ChatGPT webes források alapján válaszoljon kérdésekre, a felhasznált oldalaik linkjeivel ellátva a választ. A frissítés új lehetőségeket nyit meg, hiszen a chatbot ezáltal nemcsak a már meglévő adatbázisokból dolgozik, hanem a legaktuálisabb információkat is elérheti:
így potenciálisan versenybe szállhat a hagyományos keresőmotorokkal, például a Google-el.
Az OpenAI nemzetközi hírszolgáltatókkal – például a Financial Times-al, a Le Monde-al és az Axel Springerrel – együttműködve biztosítja, hogy a ChatGPT hozzáférjen a legfrissebb hírekhez. Ez az együttműködés azért kulcsfontosságú, mert a felhasználók így hiteles tájékoztatást kaphatnak a legújabb eseményekről a chatboton keresztül.
Döntéshozó AI: nem is olyan távoli jövő?
Az OpenAI vezetősége a Reddit közösségi oldalon tartott kérdezz-felelek során egy másik fontos bejelentést is tett: döntéshozó, vagyis agentikus mesterséges intelligencia fejlesztését tervezik 2025-re. Ez a technológiai fejlesztés olyan önálló döntéshozatali képességgel ruházná fel a mesterséges intelligenciát, amely
lehetővé teszi, hogy bizonyos feladatokat emberi beavatkozás nélkül hajtson végre.
Az agentikus AI bevezetése a ChatGPT esetében azt jelentené, hogy a chatbot önállóan is kezelhetné feladatait. Ezzel a lépéssel a mesterséges intelligencia még nagyobb mértékben integrálódhat a mindennapi életünkbe. Döntéshozatallal felruházva a ChatGPT kiléphetne asszisztens-szerepéből, és önálló tervezéssel segíthetné munkánkat. A kérdezz-felelek során az OpenAI vezetői elmondták, hogy jövőre az agentikus AI várhatóan központi szerepet játszik majd a techszektor fejlődésében, hiszen a technológia egyre önállóbb és adaptívabb lesz.