Ha a terveknek megfelelően valóban megnyílik a fióktelep, elérhetővé válik a magyar nyelvű ügyfélszolgálat, és helyi bankszámlaszámot is tudnak majd biztosítani, ami miatt még többen választhatják a Revolutot elsődleges bankjuknak – olvasható a lap Léder Tamással készült interjújában.
Jelenleg 1,5 millió ügyfelük van Magyarországon, de jövőre már 2 millió revolutosra számítanak. A tranzakciós illetéket megfizetik, évente tízmilliárd forintos nagyságrendben, de nem terhelik tovább az ügyfelekre. A devizaváltás pótilletékét sem hárítják át kezdetben, bár ez a jövőben változhat. A Revolut személyi kölcsönöket kínál, és már jelzáloghitelek bevezetését is fontolgatja, így fokozatosan válik teljes körű bankká, és nem tervez megállni ezen a ponton sem.
„Ha megnyitunk egy fióktelepet, az azt jelenti, hogy a határon átnyúló szolgáltatással szerzett ügyfeleket a fióktelepre migráljuk, innentől kezdve ez lesz az ő kiszolgálásukért felelős elsődleges entitás. A fióktelep egyfelől lehetővé teszi, hogy a helyi csapatok a globális termékek helyett helyi igényekre szabott, lokális termékeket hozzanak létre” – árulta el Tamás. Ezenfelül a fióktelepen keresztül tudnak helyi bankszámlaszámot (magyar IBAN számot) nyújtani, ami lehetővé teszi, hogy elsődleges bankká váljanak az ügyfeleknél.
Meglepően sok magyar ügyfél kéri a fizetését már ma is a Revolut-számlájára, de ez egyelőre bonyolultabb procedúra:
Először egy litván bankszámlaszámra megy az utalás, ennek van némi átfutási ideje, és lehet költsége, amit a munkáltató nem mindig vállal át. A magyar számlaszám ennek a problémának tehet pontot a végére.
Volt már magyar számlaszámuk
Korábban a Revolut egy partnerbankon keresztül oldotta meg a magyar számlaszám problémáját. Most azonban arra törekednek, hogy minél kevesebb külső szereplőtől kelljen függeniük. Ez az eurozónán belül könnyebben megy, mert a Target 2 csatlakozás lehetővé teszi. De itt Kelet-Európában, a román és a magyar piacon a fióktelep révén közvetlenül és saját jogon csatlakozhatnak a pénzforgalmi rendszerekhez. Amint meglesz a magyar IBAN-számuk és létrejön a magyar fióktelep, a jogszabályoknak megfelelően csatlakoznak a helyi fizetési rendszerhez is.
Ha létrejön a fióktelep, elindul a magyar ügyfélszolgálat is.
„Ma a magyar ügyfélállománynak két számjegyű százaléka a hazai átlagfizetésnél többet tölt fel a Revolut számlájára havi szinten. Ami még érdekes, hogy Magyarországon az egyik legmagasabb az aránya a fizetős ügyfeleknek, vagyis akik nem az ingyenes alapcsomagunkat használják. Ennek oka szerintünk az, hogy a fizetős csomagokban nem csak a banki szolgáltatások, hanem egy sor plusz, értékes előfizetés is benne van. A hazai piac a lakosságszámhoz viszonyított ügyfélarányt tekintve is erős, a 10 milliós lakosság 15 százaléka az ügyfelünk, csak Írországban és Romániában magasabb ez az arány az EU-n belül” – mondta el az igazgató.
Idén elindították a megtakarítási termékeket, a rugalmas pénzpiaci alapot és egy látra szóló betéthez hasonló megtakarítási számlát is. Az aktivitás elsődleges motorja ugyanakkor még mindig a fizetésforgalom.
Hozzátette, azzal kapcsolatban, hogy október 1-jétől a devizaváltásokra kiegészítő illeték is fog vonatkozni, egyelőre sok a bizonytalanság. Az elején azonban biztosan nem fogják áthárítani az illetéket az ügyfelekre. „Azt még nem tudom megmondani, hogy hosszú távon is így lesz-e” – egészítette ki.
Tervezik a jelzáloghitelezés elindítását is
A cég tervezi a jelzáloghitelezés elindítását is hazai piacokon, követve a litván példát. Ott a folyamatok elég digitálisak ahhoz, hogy teljes mértékben digitálisan tudjanak jelzáloghiteleket adni. De különböző hiteltermékekkel, hitelkártya ajánlatokkal megjelentek már Romániában, Lengyelországban, Litvániában, Írországban, Spanyolországban, Olaszországban, Franciaországban. 2022-ben e-money szolgáltatóból banki szolgáltatóvá vált a Revolut, céljuk, hogy univerzális bankká – sőt, ennél többé – váljanak.