Bár az infláció visszahúzódott, a középkorúak jövedelme nem nőtt jelentősebben, így ezért nem változott az anyagi helyzetüket jónak vagy gyengének látók aránya – tette közzé a K&H a biztos jövő felmérés idei első negyedéves eredményei alapján.
A 30-59 évesek 58 százaléka inkább jónak tartja az anyagi helyzetét, 42 százalékuk viszont gyengének. A válaszadók háztartásában az átlagos jövedelem 499 ezer forint volt, ami magasnak mondható, de a korábban látott növekedés mára megállt.
A középkorúak 2 százaléka átlagosan havi 232 ezer forintos háztartási jövedelemmel rendelkezik, ezért úgy érzik, hogy nélkülözniük kell.
A másik végletet a 751 ezer forintos átlaggal bírók képviselik, akik arról számoltak be, hogy nincsenek pénzügyi problémáik, és folyamatosan félre tudnak tenni.
Idén januárban 3,8, februárban 3,7, márciusban pedig 3,6 százalék volt az éves infláció, szemben az egy évvel korábbi, kiugróan magas 25,7, 25,4 és 25,2 százalékos mutatóval. Az infláció jelentős lassulása egyelőre nem hozott számottevő változást a középkorúaknál az anyagi helyzetet nézve.
A K&H biztos jövő felmérés szerint az idei első negyedévben a 30-59 évesek 58 százaléka érezte kedvezőnek az anyagi helyzetét, ami nem jelent érdemi változást a korábbi eredményekhez viszonyítva, ugyanakkor valamivel meghaladja a múlt év különböző negyedéveiben született eredmények 53 százalékos átlagát.