Az elmúlt egy-másfél év a pénzügyek tekintetében az inflációról, a spórolásról és az akciókról szólt. Az OTP Öngondoskodási Indexe alapján azonban a lakosság nem áll túl jól a félretett pénzek terén – írja a Piac és Profit. A bank idén tizenkettedik alkalommal tette közzé az éves felmérését, amelyből kiderül, hogy
10-ből 4 ember nem rendelkezik megtakarítással, miközben egyre többen állítják, hogy szeretnének pénzt félretenni,
de sokan azt sem tudják, hogy álljanak neki.
-Azt látjuk, hogy a megtakarítás a hazai lakosság számára egy kicsit olyan, mint az egészség. Akkor érezzük igazán a fontosságát, amikor hiányzik. Éppen ezért talán nem véletlen, hogy bár minimálisan csökkent a megtakarítással rendelkezők aránya, mégis nőtt azoknak a száma, akik fontosnak tartották volna, hogy rendelkezzenek váratlan helyzetre félretett pénzzel. Pedig az első lépés megtétele könnyebb, mint gondolnánk – mondta Takács Domokos, az OTP Bank bankkapcsolati területének ügyvezető igazgatója, aki szerint az általuk ajánlott Persely lehetőségével egyre többen élnek. Ez az internet-és mobilbankban elérhető funkció megkönnyíti a mindennapos megtakarítást.
Aggódunk a nyugdíj miatt, de nem gyűjtünk
A lakosság egyik legnagyobb félelme az, hogy azt gondolják: az állami nyugdíj nem lesz elég a nyugodt öregkorhoz. A megkérdezettek 25 százaléka gondolja úgy, hogy elegendő lesz a juttatás, ennek ellenére a válaszadók mindössze 11 százaléka rendelkezik nyugdíjcélú megtakarítással.
-A sikeres nyugdíjcélú megtakarítások titka, hogy
minél előbb érdemes belevágni, akár kisebb, de rendszeresen befizetett összegekkel.
Azt tapasztaljuk, hogy azok a pénztártagjaink, akik belevágtak ebbe az öngondoskodási formába, azok ki is tartanak mellette – mondta Nagy Csaba, az OTP Nyugdíjpénztár ügyvezető igazgatója.