A Pénzcentrum számol be róla, hogy a várakozásokkal ellentétben mégis összeülnek a szakszervezetek és a munkaadók, a tárgyalások végén pedig az is megtörténhet, amire eddig még nem volt példa: ez pedig nem más, mint az évközi minimálbér-emelés. Bár Varga Mihály pénzügyminiszter korábban azt mondta, hogy
a kormánynak nincsenek ilyen tervei, de azt is elárulta, hogy ha sikerül megállapodnia a munkáltatóknak és a dolgozóknak, akkor nem állnak az emelés útjába.
A lapnak arról egyelőre nincsenek információi, hogy a különböző érdekképviseletek milyen tervekkel, elképzelésekkel ülnek majd le a tárgyalóasztalhoz, de az biztos, hogy az infláció miatt sokan szükségét érzik annak, hogy évközi minimálbér-emelés következzen be.
Ellentétes álláspontok
Zlati Róbert, a Magyar Szakszervezeti Szövetség elnöke felhívja azonban a figyelmet, hogy nem csupán az inflációt, de a bruttó hazai termék alakulását is figyelembe kell venni az emelés kérdésével kapcsolatban. Annak ellenére, hogy vannak, akik szerint lehetséges az évközi minimálbér-emelés, nem mindenki ennyire derűlátó. Palkovics Imre, a Munkástanácsok Országos Szövetségének elnöke pár hete még úgy fogalmazott, hogy nagyon kicsi rá az esély és a munkáltatóknak nem is állna érdekében a lépés. Mészáros Melinda, a LIGA Szakszervezetek elnöke a lapnak azonban nem csupán azt erősítette meg, hogy a héten tárgyalni fognak, de azt is elárulta, hogy ők mekkora bérkorrekciót javasolnak.
-A decemberi megállapodás értelmében, amit a munkavállalók és a munkaadók a kormánnyal kötöttek, az szerepelt, hogy ha az éves infláció alakulása szükségessé teszi, akkor ismét leülünk tárgyalni. Most már az elemzői várakozásokból az látszik, hogy
az éves infláció 18 százalék körül lesz, ami szükségessé teszi a korrekciót.
Álláspontunk szerint a minimálbér és a garantált bérminimum esetében is legalább 2-3 százalék lenne szükséges – idézi a lap a LIGA Szakszervezetek elnökét.