Kétség sem férhet ahhoz, hogy a mesterséges intelligencia megállíthatatlan: ma már utakat szervez nekünk, képes leutánozni a legnagyobb művészek munkáját és tanácsokat ad az infláció csökkentésére. Eddig azonban egy semmihez nem köthető, arctalan robotra gondoltunk, amikor a ChatGPT-vel kommunikáltunk, mostantól kezdve viszont arcot és nevet is kap a nyelvi modell– írja a Designtaxi.
Pár évvel, évtizeddel ezelőtt még csak a legmerészebb sci-fikben láttunk olyan robotokat, akik emberi vonásokkal rendelkeznek és képesek úgy is kommunikálni, mint egy hús-vér ember. Ma már azonban ez a valóság és mivel a technika viharos sebességgel fejlődik, így a lehetőségek számra is napról-napra növekszik. Olyannyira, hogy az OpenAI által fejlesztett nyelvi robottal, a ChatGPT-vel egy applikáción keresztül most már telefonon is beszélhetünk.
A Call Annievagyis a „Hívd Annie-t!” névre hallgató alkalmazásban egy ChatGPT által működtetett személyi asszisztenssel beszélgethetünk, akár videóhívással is. A leírása alapján a nyelvi modell nem csupán a hétköznapi ügyekben tud beszélgetést folytatni, de
tanítani is képes: legyen szó nyelvtanulásról vagy egy szimulált állásinterjúról, a virtuális asszisztensre gyakorlatilag bármiben számíthatunk.
Az applikáció a leírásában és a telepítése során is kitér arra, hogy a megszemélyesített mesterséges intelligencia, vagyis Annie, nem minden esetben ad helyes választ, amiért azonban a fejlesztő cég nem vállalja a felelősséget.
A bejegyzés megtekintése az Instagramon
Annie egyelőre csak az iOS eszközökre tölthető le ingyenesen és ott sem mindegyiken működik tökéletesen. Telefonokon az iPhone 12 és az ennél újabb modelleken fut megfelelően, különösen ha a videóhívás funkciót is használjuk. Ezen felül egyelőre még a macOS 13 verzióval rendelkező számítógépeken társaloghatunk Annie-vel, akit egyébként stílszerűen a mesterséges intelligenciát használó képalkotó, a Midjourney álmodott meg. A felhasználók visszajelzése alapján egyébként
Annie megbízható, jó válaszokat ad, bizonyos esetekben vét csak hibákat,
miközben – a hangszínét leszámítva – rendkívül emberinek is hat. Az applikáció egyébként azt ígéri, hogy a beszélgetésben elhangzottakat rögzíti ugyan, de nem adja át harmadik félnek, így a felhasználóknak nem kell aggódni az adatvédelem miatt sem.