Rengeteg magyar háztartást érinthetne a jövőben, ha bevezetik a légszennyezési adót
Az EU a szén-dioxid-kibocsátás-kereskedelmi rendszert a jövőben kiterjesztik a lakóépületekre is, amelynek értelmében a háztartásokat az általuk kibocsátott szén-dioxid mértékéig megadóztatnák.
Az EU friss szabályai néhány év múlva lehetővé teszik majd, hogy a magyarországi háztartásokat is légszennyezési adóval sújtsák – áll a Portfolio.hu cikkében A növekvő terheket az EU támogatásokkal mérsékelné, de ezek a Brüsszel és Budapest közötti politikai viták miatt már nem hozzáférhetőek.
Nem köt már új szerződéseket a DigiMobil
A Startlap Vásárlás cikke számolt be arról a közleményről, mely szerint a DIGI Magyarország április 13-tól lezárta mobilszolgáltatásainak értékesítését.
A forgalmi díjakat nem érinti a változás, az előfizetői díjcsomagjaikban foglalt perceken túl, a DIGI 2023 végéig garantálja a normál díjas beszélgetések percenkénti 4 forintos árát meglévő ügyfeleinek. A havidíjak a május 1-jén életbe lépő inflációkövető díjkorrekció alapján 14,5 százalékkal emelkednek.
Kiderült, miért csökkennek lassan az árak az élelmiszerboltokban
A Startlap Vásárlás írja, hogy a bolti árak azért tudják csak lassan lekövetni az alapanyagárak csökkenését, mert a feldolgozók most még a magasabb áron beszerzett készletből dolgoznak. De ugyan ez a folyamat megfigyelhető visszafelé is. Például a borok árai azért emelkedtek csak kis mértékben, mert az új évjáratok, amelyek nagyobb előállítási költséggel készültek, csak később kerülnek forgalomba.
Az oroszok látványosan leszorították az inflációt
Oroszországban éves összevetésben egyszámjegyűre csökkent az infláció – írja a Privatbankar.hu. Ha hinni lehet az oroszok által közölt adatoknak márciusban 3,5 százalékot mutatott ki a helyi statisztikai hivatal, április első dekádjára pedig már 2,8 százalékot.
Tavaly decemberben az év/éves infláció még 11,94 százalékos volt, majd januárban 11,77 százalékos lett, februárban 10,99 százalékra csökkent, s most márciusban mindössze 3,51 százalékot rögzítettek.
Magyar Bankholding: az építőipar tovább lassul
Februárban is zajlott tovább a többé-kevésbé stagnáló trendet mutató irány az építőiparban, és a makrotényezők is abba az irányba mutatnak, hogy az elmúlt esztendőkben bekövetkezett növekedési szintek nem fogják jellemezni az idei évet.
Így értékelte Horváth András, a Magyar Bankholding (MBH) vezető elemzője a Központi Statisztikai Hivatal (KSH) friss építőipari adatait, melyet az Mfor.hu tett közzé. A becslések szerint 2023-ban 5 százalék körüli visszaesés jellemezheti az iparágat.
A Mercedes vásárlóit nem érdekli az infláció
Az év első három hónapjában 503 ezer autót értékesített a Mercedes-Benz Cars, 3 százalékkal többet, mint az előző év azonos időszakában – adta hírül a Piacesprofit.hu.
A Mercedes-Benz márkának a kiemelten luxus szegmense, az AMG, a G-osztály és a Maybach 18 százalékos növekedést ért 91,8 ezer autó értékesítésével.
A gazdagok túlfogyasztása károsabb, mint a klímaváltozás
Az éghajlatváltozás és a népességnövekedés miatt egyre értékesebb a víz, ám a szegények sokszor épp a gazdagok túlfogyasztása miatt nem férnek hozzá kellő mennyiségben – adta hírül a 24.hu. A kutatók szerint a világ 80 városa, köztük London, Barcelona, Róma, Isztambul, Tokió és Moszkva is hasonló problémákkal szembesülhet hamarosan.
Az elmúlt 20 évben több mint 80 város szenvedett vízhiánytól az aszályok, vagy épp a túlfogyasztás miatt, az előrejelzések pedig azt mutatják, a társadalmi egyenlőtlenségek következtében még súlyosabbá válhat ezek következménye.