Drágulásra számíthatnak a magyar autósok
Akár 15 százalékkal többet kell fizetni idén a gumicseréért – hangzott el az rtl.hu riportjában. A drágulást az infláció, a rezsiárak emelkedése és az alapanyagárak emelkedése okozza. A gumiszerelők szerint a jó idő beköszöntével nem érdemes sokáig halogatni a cserét, a tartós melegben ugyanis drasztikusan romlik a téli abroncsok tapadása.
Raskó: Ekkor jöhet durva drágulás a boltokban
Raskó György az árak húsvét utáni alakulásáról és az árstopok kivezetésének várható következményeiről is nyilatkozott a Forbes.hu-nak. Az agrárközgazdász szerint az élelmiszerárak már túl vannak a tetőzésen, az élelmiszer-inflációs adat pedig lassan visszafelé araszolhat.
Rekordkövérre hizlalták az áfabevételek
Minden idők rekord áfabevételét könyvelhette el januárban a központi költségvetés. Pont akkor, amikor tetőzött az infláció és visszaesett a kiskereskedelmi fogyasztás.
Rövid távon “jó” az államnak a magas infláció?
Az államadósság is elinflálódik, de hosszú távon óriási károkat okoz a magas infláció – foglalja össze a szakértői véleményeket az ATV. Ugyanakkor, bár az államadósságon ideiglenesen segíthet, plusz kiadásokat is jelent, hiszen emelni kell például a nyugdíjakat. A jegybank teszi a dolgát, ami azonban a kormányzatnak nem feltétlenül jó, hiszen erőteljes gazdasági növekedést szeretne látni.
Csak nálunk fogják az inflációt Brüsszelre
Nőt azok aránya, akik úgy gondolják, hogy az uniós szankciók felelősek az élelmiszerárak emelkedéséért – ez derült ki a Publicus által készített felmérésből. Az intézet elemzője szerint az embereket nagyban befolyásolja a kormányzati kommunikáció. Az ATV Híradó annak járt utána, hogy mit gondolnak minderről a külföldön élő magyarok.
Mutatjuk, kiket érint a Vodafone áremelése
Magasabb számlát kapnak készhez áprilistól azok, akiknek egynél több tévékészülékük van otthon, és azokhoz a Vodafone médiaeszközeit használják.
100 ezer forintos áremelést jósolnak elemzők az idei iPhone-csúcsmodellekre
Az elemzők szerint a drágulás egyik oka az inflációt, a másik pedig az, hogy az idei modellek újításai különösen drágának ígérkeznek – például az új processzor, a megnövelt memória, vagy az optikai zoomot adó periszkópos optika a kamerában. Az áremelés az alap és a Plus modelleket nem érinti – írja a Telex. Hogy a drágulás hogyan fog hatni a magyar árakra, az egyelőre még bizonytalan, de a lapnak már van elképzelése róla.
Szociális tűzifa: gondban lehetnek a rászorulók a következő télen
A Belügyminisztérium március 14-én hirdette ki a 2023-as szociális tüzelőanyag-pályázatot, amelynek keretösszege a megemelkedett tűzifa árak ellenére sem emelkedett 2018 óta – írja a Piac és Profit. Az ötmilliárdos pályázati forrás idén csak háromnegyed annyi tüzelőre lesz elég, mint tavaly, míg a rászorulók száma jelentősen megnőtt az energiaválság és a magas infláció következtében – hívja fel a figyelmet a Habitat for Humanity Magyarország.
Bankválság: csúnya bukók a svájci óriásnál, veszélyben az amerikai mentőakció
Veszélybe került Svájc pénzügyi reputációja azután, hogy a 167 éves Credit Suisse-t az egyik legnagyobb riválisának, a UBS-nek kellett megmentenie a csődtől egy svájci hatóságok által összeállított csomag részeként. A Pimco 340 milliárd dollárt vesztett, miután gyakorlatilag eltörölték a Credit Suisse egyik speciális kötvénytípusát, a republikánusok pedig megnehezíthetik a betétesek teljes kártalanítását Amerikában. A bankválsággal kapcsolatos híreket a Portfolio gyűjtötte össze.