700 ezer magyar maradhat gyógyszerellátás nélkül
Újabb patikák zárhatnak be idén – írja a hvg.hu. Bár Európa-szerte azon folyik a vita, hogy kritikus-e a gyógyszerhiány a kontinensen, a Hálózatban Működő Gyógyszertárak Szövetsége (HGYSZ) szerint nincs gyógyszerhiány Magyarországon, de annál nehezebb helyzetben vannak a patikák.
Fordulat az inflációban: túl lehetünk a csúcson, de még így is jelentős az áremelkedés
Az idén februárban a fogyasztói árak átlagosan 25,4 százalékkal haladták meg az egy évvel korábbit. Az elmúlt egy évben a háztartási energia és az élelmiszerek ára emelkedett a leginkább. Közzétette a KSH a februári inflációs adatokat.
Megjelent az MNB-értékelés a mai inflációs adatról
Az infláció kis mértékű februári csökkenése ellenére nem dőlhet hátra a jegybank: a tartós mozgásokat megragadó alternatív mutatói még emelkedést mutatnak. Ahogy a Portfolio fogalmaz: „Nincs itt még az ideje a pezsgőbontásnak”.
Egy ábrán az infláció alakulása 30 év alatt
A linkre kattintva olyan ábrát találunk, amihez inkább nem is fűznénk kommentárt. Amit a zsebünkön hónapok óta érzünk, azt most Növekedés.hu oldalán tanulmányozható grafikon teszi fájón szemléletessé.
Matolcsy: Magyarország két nagyon erős kihívás előtt áll
A Magyar Nemzeti Bank (MNB) 2021-es üzleti jelentését vitatta meg az Országgyűlés szerdán. Matolcsy György a plénum előtt arról beszélt, hogy 2021-ben negatív gazdaságpolitikai fordulat történt. A jegybankelnök megjegyezte: 2021 elején elemzéseikkel arra jutottak, hogy nemcsak hogy visszatér az infláció, hanem tartós lesz, “tartós és magas szinten tartós”. Elmondta: ezért az MNB teljes monetáris politikai fordulatot hajtott végre, de amíg a jegybank “kötelezően rálépett a fékre, addig a kormány nem kötelezően rálépett a gázra”. Matolcsy azt is kifejtette, melyik az a “két nagyon erős kihívás”, amellyel Magyarországnak meg kell küzdenie.
Orbán infláció elleni 20 pontos csomagjával csak az a baj, hogy annak minden eleme növeli az inflációt
Ahogy a miniszterelnök bemutatta az intézkedéseit, az olyan volt, mintha egy közgazdasági tankönyvet olvasnánk – írja a Telex. Csak sajnos megálltunk annál az oldalnál, hogy miként lehet nehéz időkben is keresletet, fogyasztást fenntartani, és így miként lehet növelni az inflációt.
Az árstopok fokozatos kivezetésével számol a Kifli
A Kifli.hu piaci részesedése a kiskereskedelem lassulása ellenére nőtt. A cég most arról is beszélt, milyen forgatókönyvekkel készül az élelmiszerárstop utáni időszakra. A Világgazdaság cikke.
Méregdrága lehet az idei nőnap
Robbanásszerűen megnő a kereslet a cserepes és a vágott virágok iránt is a nőnapon, de a vásárlóknak jelentős áremelkedéssel kell szembesülniük tavalyhoz képest. Részletek a 24.hu cikkében.
A kis családi panziókat csinálta ki a rezsiválság
Tavaly januárban 979 panzió működött az országban, 2023 első hónapjára számuk 859-re csökkent, azaz 120 panzió kényszerült lehúzni a rolót az elmúlt egy évben. Ugyenezen idő alatt a szállodák, wellnesshotelek száma 855-ről 810-re csökkent, azaz mindössze 45 zárt be egy év alatt. A kormány mentőcsomagjából nem sok jutott a kis családi panzióknak.