Rezsielszámolás: brutális pofon jöhet augusztusban
Még mindig elég nagy a zűrzavar a tavalyi rezsiváltoztatások után. A végeláthatatlan számú hibás számla miatt több tízezer fős csoportok alakultak a közösségi oldalakon, ahol bizonyos típushibák is kirajzolódnak – írja a hvg.hu. Ráadásul azt, hogy mennyire viseli meg a családi kasszát a hó végi energiaszámla, nem egyedül a kilowattok és köbméterek ára befolyásolja.
Orbán: Az infláció közellenség
Az orosz-ukrán háború volt a központi témája a szokásos péntek reggeli, miniszterelnöki interjúnak a Kossuth Rádióban, amelynek során a magyar gazdaság kilátásairól is nyilatkozott Orbán Viktor. Mint fogalmazott, „az inflációt le kell törni, az infláció közellenség”. A miniszterelnök szerint február-március környékén jön a fordulat, decemberre pedig már egy számjegyű lesz az infláció. Hozzátette: olyan szankciókat nem fogad el a kormány, amik tovább emelnék az inflációt. Így nem fogják engedni a tervezett, nukleáris energiára vonatkozó szankciókat sem.
“A korábbi megtakarításaimat feléltem” – budapestiek az inflációról
Tejterméket egyre kevesebbet vesznek, százezreket hagynak ott nagybevásárlásnál, kezdik felélni tartalékaikat az emberek. Van, aki kapott béremelést, de mindenki tud említeni több olyan terméket is, amelynek az új ára nagyon érzékenyen érinti. Hogy melyek ezek, és hogyan reagálnak az emberek az inflációra, kiderül az Mfor videójából.
Drágulnak a bútorok
Jelentős átalakuláson megy keresztül az európai bútoripar – írja a Világgazdaság. Egyrészt a Green Deal jókora kihívás az ágazat számára, másrészt a globális beszállítói láncok lebomlása nagyon megnehezíti a hozzáférést az alapanyagokhoz. Mindez ma a bútorárak változásában is erősen tükröződik.
Drasztikusan drágul a villanyautók töltése
Az energiaárak emelkedése a MOL Plugee szolgáltatót is utolérte, 2023. február 1-től jelentős mértékben, mintegy 60 százalékkal emelkednek a töltési díjak – írja a villanyautosok.hu.
Egyre nagyobbak lehetnek a hitelkártyás buktatók
A kamatplafon bevezetése óta sohasem volt még ennyire drága a hitelkártyákhoz kapcsolódó kölcsön. Akad bank, amelyik a jövő héten a lehető legmagasabbra növeli a teljes hiteldíjat (THM), de 50 százalék körüli teher több hitelintézetnél is akad. Az Azénpénzem.hu cikkében megmutatják, esetenként milyen trükkös megoldással húzhatják ki az adósok zsebéből a pénzt.
Néhány boltban már olcsóbb lett a trappista sajt
Sokat erősödött a forint az euróhoz képes, ezért már most olcsóbb lett az import trappista sajt néhány üzletben. Az sem kizárt, hogy a jövő héten csökkenhet a benzin literenkénti ára is.
Visszaüthet az időjárás az energiapiacon
Viszonylag enyhe volt az idő januárban, így nem kellett eddig annyira lefogyasztani a gáztárolókat, a háború előtti szinteken vannak a földgázárak, azaz 2023 elején jól látható, hogy erre a télre már megnyugodhatunk – írja a Telex. Na de hosszabb távon mi lesz az energiaválsággal? Úgy is jobb a helyzet, vagy hátravan még a krízis neheze?
Lakásfelújítás: íme, a leggyakoribb buktatók
Elképesztően megdrágult az építőipari szakmunka, de az elrugaszkodott vállalási árakkal nem nőtt együtt a kivitelezés színvonala, sőt, a méregdrágán megvásárolt építőanyagokat hozzá nem értő módon építik be sok helyen, jelentős esztétikai és anyagi kárt okozva a megrendelőknek. A Világgazdaság cikkében arról írnak, hogy a lakásfelújítási támogatás eltűnése és sok nagyberuházás elodázása együttesen érezhető, kifutó munkák még vannak, de nem tudni, mit hoz az idei év.
A vaj után most már a sajtot és a fogkrémet is lopásgátlóban árulják egy kolozsvári szupermarketben
A román rendőrség szerint az infláció növekedésével párhuzamosan országszerte megnőtt a bolti lopások száma is – írja a Transtelex.ro. A hatóságok által közzétett adatokból az is kiderül, hogy egyre többen a megélhetésükért követnek el bűncselekményeket, azaz nem a kasszákat ürítik ki, hanem élelmiszert és ruházati cikkeket emelnek le a polcokról. Pedig a román élelmiszer-infláció fele akkora, mint a magyar.
A luxuscikkek piacán nem érezhető a gazdasági visszaesés
A világ legnagyobb luxuscsoportja a karácsonyi vásárlási szezonnak köszönhetően komoly profitról számolt be. Az LVMH azt mondta, hogy a geopolitikai feszültségek és a magas megélhetési költségek ellenére a második rekordévüket élték meg.