A 24.hu egyik olvasója jelezte a lapnak, hogy a Vodafone értesítette, 9,39 százalékos inflációkövető díjkorrekciót alkalmaznak nála januártól. Ezzel együtt emelkedett az internet és és a tv-előfizetés havidíja is.
A Telekomnál az első árkiigazításra 2023-ban, a KSH 2022-es éves átlagos fogyasztói árindexét tartalmazó hivatalos közleménye (nem a gyorstájékoztató) után 90 napon belül kerül sor, amelyről tájékoztatni fogják az előfizetőket. A Yettelnél ugyanígy járnak el, csak ott a közlemény kiadását követő 60 napon belül.
A DIGI is a jelenlegi makrogazdasági helyzetre hivatkozott, mondván ehhez igazítja szolgáltatásai árazását. 2022. novemberében jelentették be az automatikus inflációkövető indexálást.
Szegénység az unióban: majdnem dobogós helyen az átlagmagyar
A magyarországi medián háztartásnál csak a görög, bolgár és román átlagcsaládnak van kevesebb elkölthető jövedelme – derül ki az Eurostat közzétett adataiból, melyet a Portfolio.hu szemlézett.
E mutató alapján a leggazdagabbnak az EU-ban Luxemburg számít, majd a holland és az osztrák háztartások élnek a legjobban. Utóbbiak elkölthető jövedelme 2,5-szer nagyobb vásárlóerőt jelent, mint a magyaroké.
A Fidesz szerint a magas infláció a brüsszeli szankciók miatt van
A magas inflációt és az áremelkedéseket azok a káros szankciók okozzák, amelyeket Brüsszel erőltet és a “dollárbaloldal” is vakon támogat az amerikai dollárokért cserébe. Így kommentálta a nagyobbik kormánypárt Korózs Lajos (MSZP) és Bodnár Zoltán (DK) pénteki nyilatkozatait – írja az Atv.hu.
Előbbi a nyugdíjemelés és a nyugdíjasinfláció közötti, több mint tíz százalékos a különbségre hívta fel a figyelmet, míg utóbbi azt hangoztatta, hogy utoljára 1996-ban mértek ilyen magas inflációt Magyarországon.
A kormány döntései is befolyásolták a magas inflációt
Az ATV megkérdezte a Portfolio.hu elemzőjét, Beke Károlyt, aki szerint az Oroszországgal szemben hozott EU-s intézkedések valóban hozzájárulnak a világszerte tapasztalható áremelkedésekhez, de Magyarországon a folyamat már jóval a háború előtt megindult. Beke Károly szerint a kormány döntései is befolyásolták az inflációt.
„A forint gyengülése, a kormány által bevezetett árstopok, amiknek a veszteségét a kereskedők igyekeztek szétteríteni más termékekre, vagy a kiskereskedelemre kivetett különadót említhetjük” – fogalmazott Beke.
Közzétették, mennyibe került a legutóbbi nemzeti konzultáció, amelye a “brüsszeli szankciókról” szólt
A kormany.hu oldalán nyilvánossá vált a brüsszeli szankciókról szóló nemzeti konzultációval kapcsolatos költségek – írja a 24.hu.
A dokumentum szerint 2 357 942 960 forintba került a küldemények összeállítása, a borítékok előállítása és a kézbesítés, és további 367 553 099 forint nyomdaköltsége volt a miniszterelnöki levélnek, magának a kérdőívnek és a mellé való nyilatkozatnak.
Jelentősen drágulhat egy élelmiszeripari alapanyag
Malajzia leállíthatja az Európai Unióba irányuló pálmaolaj exportját – így tiltakozva egy uniós szabályozás ellen, mely megtiltja a pálmaolaj és más, az erdőirtással összefüggésbe hozható áruk értékesítését – adta hírül a Napi.hu.
A pálmaolaj széles körben használt alapanyag mind az élelmiszeriparban, mind pedig a kozmetikai iparban. Friss pékáruk, snack-ek, édességek, csokoládék, tusfürdők, krémek mind tartalmazhatják.
Olcsóbb helyettesítője ugyanis egyes olajoknak, de kiválhatja a tejzsírt is, ami a mostani élelmiszeripari költségeket tekintve egyáltalán nem mellékes.