Baj van a Mol finomítójában
Súlyosbodik az üzemanyaghiány a hazai benzinkutakon: egyre több olyan töltőállomás akad, ahol minimális mennyiségű üzemanyagot lehet venni, vagy teljesen kifogyott a készlet. A Világgazdaság értesülése szerint a hiány egyik oka, hogy a Mol százhalombattai finomítója műszaki hiba miatt 50-55 százalékos kapacitáson termel. Szakértők véleményét idézve a lap azt írja – ha a helyzet változatlan marad –, akár decemberben szükségessé válhat a hatósági ár felülvizsgálata.
A kisfogyasztóknál lekapcsolhatják az áramot
Az egyik áramszolgáltató nem vesződött sokat alacsony fogyasztású versenypiaci ügyfeleivel, rövid úton kiszórta őket – írja a 24.hu. Mivel a jelenlegi rekordmagas áramárak mellett ezek az ügyfelek jellemzően veszteséget generálnak, a többi szolgáltató sem szívesen áll szóba velük. Mi lesz, ha nem jutnak szerződéshez?
Felülírta a mosási szokásokat az energiaválság
Az energiahatékonysági besorolás az új mosógép kiválasztásakor kardinális szempont, az ár után ez a legfontosabb kritérium a fogyasztók számára – derül ki egy friss felmérésből. A Világgazdaság által ismertetett kutatásból az is kiderül, hogy jobban figyelünk arra, mit milyen hőfokon és mennyi ideig mosunk. A nyilatkozók 19,5 százaléka rövidebbre vette a rendszeresen használt mosási programot, a leggyakrabban használt mosási hőfokot pedig a megkérdezettek több mint 10 százaléka csökkentette.
Kezdenek feltöltődni a hajléktalanokat ellátó fővárosi intézmények
Az utóbbi hetekben nagyon sok új ember jelent meg a fővárosi átmeneti szállókon, akik az emelkedő rezsiárak és az infláció miatt elveszíthették albérletüket – mondta a Szabad Európának Köves Ferenc szociális szakember. A novemberi hideg és a rezsiköltségek emelkedése miatt várhatóan nőni fognak a számok, már most hetven-nyolcvan százalékon vannak, de ez átlag, intézményenként eltérő lehet.
A hatósági áras pb-gázpalack csak elvben létezik
Továbbra sem lehet hatósági áras palackos pb-gázt kapni. A kormány csak a 11,5 kilogrammos palackok árát fagyasztotta be még 2013-ban, de amióta elszálltak az energiaárak, nem forgalmaznak ilyen kiszerelést a szolgáltatók. Másmilyet igen, arra viszont nem vonatkozik az árstop – számolt be egy hónapok óta fennálló fájdalmas rezsifejleményről az RTL Híradó. Tavasszal a kormány azt ígérte, hogy fellépnek a trükközés ellen, de ez azóta sem történt meg.
Hiány van kristálycukorból
A budapesti és a vidéki üzleteket járva az látszik, hogy lassan hiánycikknek számít a hatósági áras kristálycukor. Nem csak arról van szó, hogy épp nincs cukor a boltban, hanem nem is tudják, mikor kapnak legközelebb árut – írja a Telex. Ezzel szemben a piaci áras kockacukorból és nádcukorból bárki vásárolhat kedvére, még válogathatunk is a márkák között.
Megugrott a bolti lopások száma az infláció hatására
A tolvajok elsősorban a hiper- és a szupermarketekből, valamint az egyéb, vagyonőrt foglalkoztató üzletekből loptak. A leggyakrabban eltulajdonított termékek között előfordulnak a hús és húskészítmények, a tisztítószer, üdítőital, tej-, és tejtermék is.
A (fizetős) diákoknak is spórolniuk kell a rezsin
Művészi homlokzat, hatalmas ablakok, belül pedig óriási aula és magas belmagasságú tantermek. Egy ilyen épületet még békeidőben sem olcsó kifűteni, pláne most, amikor a rezsiemelkedés miatt spórolni kell. De a diákoknak muszáj bejárni ezekbe az intézményekbe, hacsak át nem áll az iskola online oktatásra. Az RTL Fókusz annak járt utána, hogy milyen nehezített körülmények mellett kell tanulni a diplomáért manapság.
Mennyivel növeli a villanyszámlát a karácsonyi díszkivilágítás?
Nincs karácsony ünnepi világítás, szikrázó fényfüzérek, ragyogó égősorok nélkül – az ünnep sokat emlegetett fénye azonban sokba kerülhet az elszálló rezsiárakat nézve. De valóban így van-e? Ki merjük-e tenni a megszokott égősorokat, karácsonyi világító díszeket anélkül, hogy sokkoljon a januárban érkező villanyszámla? A Blikk ennek számolt utána.
Hódít az energiaturizmus
Az energiaválság, a megugró fűtés- és áramszámlák közepette egyre vonzóbbá válnak a mediterrán országok a téli időszakra az észak-európaiak szemében és egyre többen élnek is a lehetőséggel, hogy távmunkában egy naposabb, melegebb helyről dolgozzanak – ezt mutatják legalábbis a különböző szolgáltatók adatai a Reuters gyűjtése szerint, amit a Portfolio ismertetett.