A CyberDoggal a Xiaomi első ízben vetette bele magát a négylábú robotika mélyvízébe. A nyílt forráskódnak (ez azt jelenti, hogy a CyberDog programozása és működése nem hiperszuper megatitokként kuksol valami páncélszekrény mélyén, hanem szabadon hozzáférhető bárki által) köszönhetően az érdeklődő robotika-rajongók versenyezhetnek vagy közösen alkothatnak meg újabb és újabb négylábú robotokat.
Erőteljes, pontos, agilis
A CyberDogot a Xiaomi saját fejlesztésű szervomotorjaival kalibrálták, ami nagy sebességet, mozgékonyságot és széles mozgástartományt biztosít a készüléknek. A maximális nyomatékkibocsátással és 32N-m/220Rpm fordulatszámmal a CyberDog akár 3,2m/s sebességű mozdulatok és bonyolult akciók, például hátraszaltók végrehajtására is képes.
A CyberDog agyát az NVIDIA® Jetson Xavier™ NX platform hajtja, egy AI szuperszámítógép, amely a gépi tanulásra is képes. A CyberDog a tulajdonosai számára zökkenőmentesen dolgozza fel az érzékelőrendszerével rögzített hatalmas mennyiségű adatot.
A biológiai organizmusok teljes körű modellezése érdekében a CyberDogot 11 nagy pontosságú érzékelővel szerelték fel, amelyek azonnali visszajelzésekkel irányítják a mozgását.
Ezek közé tartoznak érintésérzékelők, kamerák, ultrahangos érzékelők, GPS-modulok és még sok más, ami megkönnyíti a CyberDog számára, hogy érzékelje, elemezze és kapcsolatba lépjen a környezetével.
A Xiaomi okostelefonok képalkotó technológiájának köszönhetően a CyberDog fokozottan képes érzékelni a környezetét. Erre a látásérzékelő rendszerre épül az autonóm tárgykövetés, SLAM, valamint a centiméter alapú akadályelkerülés és navigáció. Ez azt jelenti, hogy a CyberDog képes valós időben elemezni a környezetét, navigációs térképeket készíteni, megrajzolni a célját és kikerülni az akadályokat. Az emberi testtartások közötti különbség észlelését és az arcfelismerés képességét párosítva a CyberDog követni tudja a gazdáját, és közben nem esik orra a küszöbben, vagy megy neki a hűtőnek.
A háziállat-jellegét tovább fokozva a felhasználók hangalapú asszisztensek segítségével ébresztőszóval aktiválhatják és vezérelhetik a CyberDogot, vagy egyszerűen csak a hozzá tartozó távirányítóval, illetve az okostelefonos alkalmazással kezelhetik.
A nagy kérdés persze, hogy mennyibe is kerül ez a robotkutya, bár azért aki eljutott idáig, már sejtheti, hogy nem az alsópolcos parizerrel fog egy árkategóriában mozogni. A Xiaomi egyelőre 1000 darabot dobott piacra Kínában, mintegy 460 000 forintnak megfelelő renminbiért (vagyis jüanért) cserébe.
(Via)