A júliusi friss adatok szerint a Szép-kártya feltöltések 36 százalékkal, (28,6 milliárd forint), míg a költések 54 százalékkal (53,9 milliárd forint) emelkedtek a tavaly júliusihoz képest.
Az első hét hónapban a feltöltések összege megközelítette a 227 milliárd forintot, ami az előző évhez képest 30 százalékos, 2019-hez képest pedig 55 százalékos bővülést jelent, a Szép-kártyával történő fizetések viszont még ennél is dinamikusabban emelkedtek.
A Magyar Turisztikai Ügynökség (MTÜ) közleménye szerint 2020 első hét hónapjához viszonyítva 61 százalékkal költöttek többet a Szép-kártyákról (összesen 202,4 milliárd forintot), 2019 azonos időszakához képest pedig kétszeres volt az összeg.
Közölték, hogy idén júliusban a költések 59 százaléka a vendéglátás, 30 százaléka pedig a szálláshely alszámláról történt, míg a szabadidő zseb részesedése 11 százalék volt.
A Szép-kártya egyszer már bizonyított, most pedig az újraindításban van kiemelkedő szerepe – fogalmazott az MTÜ, hozzátéve, hogy a belföldi forgalom a nyári főszezonban stabilan helyreállt, a vidéki Magyarország reneszánszát éli. A kártya népszerűségéhez hozzájárultak a kedvező szabályok is, melyek alapján csaknem felére csökkentett adóteher mellett megduplázódott a munkavállalóknak adható összeg, az alszámlák pedig szabadon átjárhatók, vagyis a felhasználó arra fordíthatja a kártyán összegyűlt összeget, amire leginkább szeretné. Mindez komoly segítség a vállalkozóknak és a turizmus-vendéglátás szektorban dolgozóknak – olvasható az MTÜ közleményében.