A játékipar dübörgése nem áll meg, a felemás fogadtatású karácsonyi időszakot követően (ahol a Cyberpunk 2077 sokaknak nagy csalódást okozott) már érdemes a jövőre is gondolni. Egyelőre úgy néz ki, hogy jó év lesz 2021 a játékiparnak, mert az előre látható kínálat is annyi remek címet tartalmaz, amikért bőven megéri vágni a centit.
Elden Ring
Aki szereti a Dark Souls típusú könyörtelen, szívatós játékokat, annak biztos be fog jönni az Elden Ring is, ami a nagy elődhöz hasonlóan szintén a dark fantasy zsánerben mozog majd. A játékról magáról még túl sokat nem tudni két roppant fontos információt leszámítva.
Az első, hogy a Dark Souls sorozat fejlesztői dolgoznak rajta, a másik pedig, hogy mindezt a Trónok harcát jegyző George R. R. Martinnal közösen csinálják.
Szóval a Dark Souls miliőjét és Martin munkásságát ismerve nagy valószínűséggel mindenféle földalatti helyszíneken kell majd förtelmesebbnél förtelmesebb halálokat halnunk az első szembejövő tücsök jóvoltából.
Far Cry 6
Az Isten háta mögött mindenre is lőni kell játékszéria hatodik darabjával ezúttal egy karibi szigeten találjuk magunkat, ami igen feltűnően hasonlít Kubára.
Itt kell felvennünk a küzdelmet a szigetet uraló diktátorral, akit egyébként a Breaking Bad sorozatból ismert Giancarlo Esposito (Gustavo Fring a BB-ben) alakít majd.
A játékmenet igazodik a korábbi vonalhoz, ismételten sufnituning fegyverekkel kell harcba szállnunk egy szinte korlátlan hatalommal rendelkező ellenséggel, majd apránként, lövöldözésekkel megtámogatva elmagyarázni neki, hogy miért nem menő az önkényuralom.
Hitman 3
A trilógia utolsó darabjában a 47-es ügynök még egyszer visszatér, hogy a lehető legváltozatosabb módon végezzen a célpontjaival. A lényeg itt természetesen a lopakodás és a környezetünkbe való beolvadás képessége.
Persze lehet ezt fegyvert lóbálva, Terminator módon is játszani, csak úgy nagyon nem lesz könnyű.
Egyébként is, sokkal szórakoztatóbb a célpont bulijára érkező bohócot elrakni pihenni egy kukába, majd a ruhájában besunnyogni a partyra, aztán a kedvező pillanatban észrevétlenül patkánymérget csempészni a célpont italába és végül a kitört káoszt kihasználva csendben lelépni, mint háborús zónává változtatni a fél környéket.
(Cikkünk publikálásakor a Hitman 3 már elérhető – a szerk.)
Vampire: The Masquerade – Bloodlines 2
A Vampire: The Masquerade – Bloodlines minden recsegő-ropogó bugja ellenére (legfőképpen az igen hangulatos cselekménye és látványvilága miatt) a 2000-es évek egyik meghatározó játéka volt, persze igazán örömtelin csak aztán lehetett vele játszani, hogy néhány jótét modder lélek kezelésbe vette és betoldozta azokat a hibákat, amik fölött elsiklott a fejlesztők figyelme.
Szerencsére mára már profik kezébe került a projekt és a Paradox Interactive kiadóban érdemes is bizakodni.
Úgyhogy nagyon nem lehet mást tenni, mint vágni a centit az év közepéig, hogy aztán kipróbálhassuk, milyen lehet vámpírként élni Seattle városában.
Age of Empires 4
Aki az elmúlt harminc évet nem egy hálózati lefedettség nélküli krumpliveremben töltötte, az pontosan tudja, hogy miről van szó, amikor meglátja az Age of Empires címet. A klasszikus RTS műfaj egyik legnagyobb ágyúja ez a sorozat, amit jól bizonyít, hogy az utóbbi időben sorra és nagy sikerrel jelentek meg a 2005-ig elkészült játékok leporolt, kicsinosított verziói.
Most pedig jó esély mutatkozik arra, hogy a negyedik elemét ennek a remek sorozatnak még 2021-ben kipróbáljuk.
Kevés dolgot tudunk róla egyelőre, a bemutatott játékmenet videóból azt lehet levenni, mintha a második rész korszaka, tehát a középkor képezné az AoE4 gerincét, mindenesetre látványosnak és hatalmasnak ígérkezik, ami egész biztosan beleragaszt majd minket a fotelbe jó pár órára.