Egy japán robotikával foglalkozó vállalat bemutatta intelligens maszkját, amely védi a viselőjét világjárvány idején, továbbá nyolc nyelvre képes fordítani – ezzel megkönnyítve a kommunikációt, ha az arc fedve van.
Okosmaszk a világjárvány alatt
A C-Face elnevezésű műanyag intelligens maszkot egy normál méretű maszkra kell helyezni, majd Bluetooth használatával kapcsolódni a viselő okostelefonjához, így egy alkalmazáson keresztül átírják a beszélgetéseket. Jelenleg a maszk japánról kínai, angol, francia, indonéz, koreai, spanyol, thai és vietnami nyelvre fordít, és elősegíti a felhasználó hangjának erősítését a telefonján keresztül.
Közvetlenül a koronavírus világjárvány előtt az okosmaszkokat megálmodó Donut Robotics nevű társaság megállapodást kötött a Tokióban lévő Haneda repülőtérrel robotok szállításáról, amelyek turisztikai információkat és fordításokat szolgáltatnának, ám a légi utazás továbbra is bizonytalan, emiatt a társaság olyan technológia irányába fordult, amely hasznos lenne a az embereknek a társadalmi távolodás és a maszk viselésének korszakában.
Az intelligens maszk már óriási érdeklődést váltott ki, több mint 260 000 dollárt – közel 80 millió forint – gyűjtött össze közösségi finanszírozással mindössze 37 perc alatt.
A társaság a kibővített valóság és a virtuális valóság komponenseinek későbbi verziókba való beillesztésén gondolkodik, vagyis könnyebb lesz a képekből lefordítani – írja a Lonely Planet. Az első maszkok szeptembertől kaphatók Japánban 40 dollárért (kb. 12 ezer forint), az alkalmazás fordítási szolgáltatásai pedig havi előfizetéssel érhetők el. Ami Európát, az Egyesült Államokat és Kínát illeti, várhatóan ősszel ezeken a helyeken is elérhető lesz.