A mozgásérzékelő LiDAR (fényérzékelő és távolságmérő) technológiát alkalmaz, amelyet általában a járművek használnak az akadályok felismerésére. Kompatibilis a telefonokkal, laptopokkal, táblagépekkel, asztali számítógépekkel és intelligens televíziókkal, ugyanis automatikusan méri a készülék méretét, amelyhez csatlakozik. Miután csatlakoztatták egy eszközhöz, a képernyő képes azonosítani és reagálni a levegőben tett mozdulatokra anélkül, hogy a felhasználónak fizikailag meg kellene érintnie a felületet.
Olvassa a mozdulatokat
“A LiDAR technológiával való kísérletezés közben a Samsung Electronics C-Labnél láttam a technológiában rejlő lehetőségeket. Olyan LiDAR készüléket akartam gyártani, amely kisebb és olcsóbb, és amit bárki, bárhol használhat”- mondta Charles Lee, a CoreDAR alapítója, hozzátéve: az érzékelő egy forgó tükörmodult használ a kamera helyett, ami 1 méter sugarú körben leolvassa a környezetét, méri a közte és más tárgyak közötti távolságot, mielőtt az adatokat koordinátává alakítja, majd elküldi a képernyőre – írja a Dezeen. A modul 40 képkocka per másodperc sebességgel mozog, azaz másodpercenként 40-szer rögzíti a felhasználó mozgását, amit 180 fokban érzékel.
“A laptop úgy fogja érzékelni, hogy a kezed az egér kurzorának kiterjesztése” – mondta a készülék egyik megálmodója.
Bárhol, bármikor
Fejlesztők szerint a Glamos különösen alkalmas az irodában vagy az iskolában tartott előadások alatt, videók vagy televízió nézése közben pedig távirányító nélkül kezelhetjük a készüléket. Azt sem szabad kihagyni, hogy a telefonos játékok használatát is élvezetessé teszi: “Ahelyett, hogy órákon keresztül játszanánk a Candy Crush játékot a kis méretű telefonunkon, a tévéképernyőn is megtehetjük, és izgalmas csoportos tevékenységgé változtathatjuk” – mondta a tervező.
A technológiát ki lehet vetíteni a falra, a táblára vagy a levegőbe is.
További fejlesztések
A prototípus több tucat teszten átment már, ám az alkotók folytatják a munkálatokat, véglegesítik a hardvert, mielőtt az tömegtermelésre kerülne. A világjárvány idején még jobban értékelhetjük a technológiát, hiszen érintésmentesen végezhetjük a feladatainkat – ezzel elkerülve a vírusok és bartériumok elkapását, terjesztését.
Előretört az érintésmentesség
Paul Flowers, a LIXIL víztechnikai márka tervezője szerint rohamosan növekszik az érintés nélküli termékek, például vécék és csaptelepek iránti igény. Az olyan technológiának köszönhetően, mint például az automatikus ajtók és érzékelők, teljesen megvalósítható egy olyan környezet megteremtése, amely kiküszöböli a felületek érintésének szükségességét.