Világszerte hiánycikk a kézfertőtlenítő és az arcmaszk, pedig ezek elengedhetetlen kellékek a koronavírus elleni harcban – különösen azoknak lenne fontos, akik az egészségügyben dolgoznak. Az Apple 2 millió maszkot adományoz az egészségügyi dolgozók védelme érdekében az Egyesült Államokban és Európában – írja a Cnet. A cikkből nem derül ki, pontosan mely európai országokba küldik majd a maszkokat.
“Az elnök és én közvetlenül az Apple-től hallottuk, hogy 2 millió ipari maszkot adományoznak erre az erőfeszítésre országszerte, és együttműködnek az adminisztrációval azért, hogy ezeket terjesszék” – mondta szombaton Mike Pence, az Amerikai Egyesült Államok alelnöke.
Köszönet a harcosoknak
Később Tim Cook is megerősítette a hírt egy Twitter-üzenetben: “Az Apple csapatai azon munkálkodnak, hogy segítséget nyújtsanak az egészségügyi szolgáltatóknak a COVID-19 elleni küzdelemben. Több millió maszkot adományoztunk az egészségügyi szakemberek számára az Egyesült Államokban és Európában. A köszönet a frontvonalban lévő hősöknek szól” – írta szombaton az Apple vezérigazgatója, de a cég ezen túl nem kommentálta a történteket.
Our teams at Apple have been working to help source supplies for healthcare providers fighting COVID-19. We’re donating millions of masks for health professionals in the US and Europe. To every one of the heroes on the front lines, we thank you.
— Tim Cook (@tim_cook) March 21, 2020
Az alelnök arra ösztönzött más gyártókat és kisvállalkozásokat, hogy kövessék az Apple példáját: “Nagyszerű alkalom arra, hogy lemenjenek a raktárba. Akár 100, akár 10.000 darab N95-es maszk van ott, vitessék el azokat a helyi kórházba” – mondta.
Egyéb intézkedések
A cupertinói cég korábban más intézkedéseket is tett a világjárvány miatt: későbbi értesítésig bezárta az összes Kínán kívüli üzletet (Kínában az üzleteket bezárták, de újra kinyitották, mivel az esetek száma csökkent), emellett lemondták az év egyik legnagyobb eseményét, a Worldwide Developers Conference-t, ami alkalmazáskészítők, alkalmazásfejlesztők ezreit vonzotta Kaliforniába.