Lassan már nem csak a szellemi munkásoknál, de a fizikai munkából élőknél is tapasztalható, hogy egyre több és több időt töltenek el a számítógép mellett. Egyes munkafolyamatok dokumentációját a klaviatúrán pötyögik le, de anyagot is itt rendelnek, tervrajzot küldözgetnek.
Magyarul életük egy jelentős részét mindannyian a gép mellett éljük, a monitor előtt telefonálunk, eszünk. Ennek pedig következményei vannak.
Akár egy laptopról is tölthető
Például az, ha a klaviatúránkat vagy a laptopunkat időnként megfordítjuk, annyi ételmaradék esik ki belőle, amennyiből egy kisebb hangyakolónia havi élelmiszer szükséglete kijön. Ha mégoly gusztustalannak is hat, a billentyűzetből kisarjadó, apró növénykék okozta vizuális sokk egyre inkább elszaporodó jelenség.
Ennek megszüntetésére fejlesztették ki a világ legkisebb morzsaporszívóját.
Az USB Vacuum névre hallgató eszköz mindössze 19 centi hosszú, ebbe belefér a gyűjtőfej, a fogója és az apró motor. Egy 1,2 méter hosszú kábelen keresztül kap áramot, de mivel számítógép és számítógép körüli takarításhoz tervezték, a kábel nem dugaljba csatlakozik, hanem USB-n keresztül bármilyen áramforrásba. A töltése tehát lehetséges egy laptopról vagy egy energiabankról is.
Több színben kapható
A benne lévő szűrő természetesen cserélhető, de alapvetően nincs szükség cserére, ha időnként alaposan megtisztítjuk. Persze attól is függ a dolog, hány deka lehullott zsemlemorzsát kell kiszippantani a billentyűzetből hetente.
A valóban extrém méretű, ám annál hasznosabb kis szerkezetet pár ezer forintért beszerezhetjük internetről. Kék, piros és fehér színben is meg lehet venni.
(Via)