Korábban már beszéltünk arról, hogy mik lehetnek a mozgatórugói annak, hogy emberek időnként teljesen haszontalan dolgokat vesznek meg egy-egy vásárlási roham során, ezek a lehető legártalmatlanabbaktól egészen a komoly pszichiátriai problémákig terjednek. Persze nem érdemes pánikba esni, ha már mi is vettünk furcsa dolgokat, ebből még nem következik rögtön a muszájdzseki, ellenben igen szórakoztató lehet megnézni, hogy mikre képesek emberek pénzt kiadni.
Kína jelenleg megkerülhetetlen a világpiacon, és ez az online értékesítések terén is látható. Az olyan vállalkozások, mint az Aliexpress vagy a Wish kézzelfogható módon bizonyítják a kicsi a világ tételt.
Ezúttal azt nézzük meg, hogy mik azok az első (második, harmadik, sokadik) pillantásra is furcsának tűnő termékek, amiket valamiért mégis megveszünk. Vagy legalábbis akadnak emberek, akik megveszik, de ami még érthetetlenebb, vannak, akik legyártják annak reményében, hogy majd ezeket viszik, mint a cukrot.
Síró Kim Kardashianos pulcsi csuklyával
Ez nagyjából úgy néz ki, mintha valaki lementette volna egy szárnyait próbálgató ifjú sorozatgyilkos gépéről a fotókat, majd összeműtötte volna egy pulóverré. Tényleg a leghatározottabb értetlenséggel állunk a jelenség előtt, mert el nem tudjuk képzelni, hogy ki venne ilyet magának. Mondjuk annyira nem is drága…
Kiknek ajánljuk?
Bárkinek, aki magára ismert a szárnyait próbálgató ifjú sorozatgyilkos jellemzésben, meg nyilván partykelléknek sem utolsó.
Élethű öregember maszk
Azt azért már sikerült előre sejtetnünk, hogy a hüledezés visszatérő eleme lesz ennek az írásnak és hát valóban, ezt a versenyzőt se tudjuk nagyon hova tenni. Létezik két racionális válasz, az egyik, hogy vannak, akik vén tatáknak öltöznek farsangkor. A másik lehetőség meg, hogy bizonyos kétes elemek ilyen maszkokat próbálnak beszerezni a bármilyen jellegű rablásához.
Per pillanat más magyarázat ennek a cuccnak a puszta létére nem jut az eszünkbe.
Kiknek ajánljuk?
Azoknak, akiknek bármikor is eszükbe jutott, hogy de szívesen beöltöznének egy öreg fószernek.
Hörcsögpóráz
Várjál, leírjuk még egyszer, hogy mi is elhiggyük: hörcsögpóráz. Szóval, ha kedvünk támadna levinni sétálni a hörcsögünket, akkor legyen mire kötni a nyomorult rágcsálót, hogy ne lépjen le abban a pillanatban, amint megcsapja az orrát a szabadság édes illata.
Persze nem árt közben piszkosul drukkolni, hogy a szomszéd néni a vinnyogós tacskójával ne ugyanekkor jöjjön sétálni, vagy csak ne járjon éppen arra Morcos a lakótelep kóbor kandúrkirálya, mert akkor a hörcsögnek igen rossz lesz.
Kiknek ajánljuk?
Hörcsögöknek.
Itt a párnám, disznóláb
De most komolyan, mi visz arra egy emberi lényt, hogy egy sült disznólábról mintázott párnán aludjon, vagy csak beszerezzen olyat? Milyen színű és jellegű lehet akkor az ülőgarnitúrája? Ez már annyira szürreális, hogy az agyunk gépiesen ismételgeti Hamlet citatum.hu-díjas, Shakespeare-t a legnagyobb idézethuszárok közé emelő szövegét, hogy „Több dolgok vannak földön és égen, Horatio, mintsem bölcselmetek álmodni képes.”
Kiknek ajánljuk?
Ezen most komolyan el kell gondolkodnunk, ha jutunk valamire, becsszó, hogy frissítjük a cikket.
Fél kiló szárított lótücsök
Ez már tulajdonképpen csak a cseresznye a habos torta tetején. Igen, tudjuk, hogy van ilyen irányzat, miszerint rovarokat kell hamarosan ennünk a túlélés miatt. Igen, azt is tudjuk, hogy a Távol-Keleten és Dél-Kelet-Ázsiában ennek komoly hagyománya van.
Mégis, mi történhet annak a fejében, aki úgy dönt, Kínából rendel magának fél kiló szárított lótücsköt, mondjuk Kazincbarcikára?
Az eladó még biztosít is minket arról, hogy ezek nem ám ilyen tenyésztett tucatállatok, hanem valódi vadon élő lótücskök. Pontosabban azok voltak, de már elmúlt, mert kiszárították és negyed, illetve félkilós kiszerelésekben árulják őket a neten.
Kiknek ajánljuk?
Mindenkinek, aki szereti.