1. TKSTAR újratölthető, vízálló okoskarkötő és óra
A mintegy félcolos kijelzővel rendelkező karkötő azonnal felvillan, amint elfordítjuk a csuklónkat. Méri a pulzust (akár 24 órán keresztül is) és a vérnyomást, továbbá a vér oxigénnel való ellátottságát.
Mivel rozsdamentes acélból készült, ezért nem csak az egészségünk fölött őrködik, hanem az ízléses megjelenésünket is biztosítja.
Rendelkezik lépés és kalóriaszámlálóval, valamint alvásmonitorral is. A gyártó szerint töltés nélkül akár három és fél napig is elvan.
Kompatibilis a 4.4-es és afölötti Android, illetve 8.0-tól kezdődő iOS operációs rendszerekkel. Nem túl drága, kb. 13-14 ezer forintból megvan, cserébe viszont egy-két példánynál nem működik a töltés, azonban a hibás modelleket zökkenőmentesen ki lehet cseréltetni.
2. UAGK okoskarkötő és óra
Szinte mindent tud, mint amire az eggyel fentebbi versenytársa képes (lépésszámláló, kalóriaégetés, pulzus és alvás monitor), de ezeken felül tud kamerát irányítani, valamint jelezni a telefonhívásokat, és a különböző applikációk értesítéseit.
Vízálló és van benne kiszáradás-figyelmeztető. Android 4.0, valamint iOS 8.0 és ezek fölötti operációs rendszereken vidáman elkaristol, 2 év garanciát vállal rá a gyártó, az ára pedig barátságos, kb. 9000 forintból megvan.
3. YOCUBY okoskarkötő
Az 1.3 colos HD, színes kijelzős okoskarkötő könnyedén átláthatóan képes mutatni a pulzus, illetve lépésszámot, és a méretének köszönhetően ezt sokan szemüveg nélkül is meg tudják fejteni.
A szíj cserélhető és egy tartalék (és egyébként a rendelés mellé ajándékba is jár). Könnyű tölteni és egyhuzamban hét napig is működőképes marad.
Az előbbiekhez képest ez a termék is monitorozza az alvást, méri a vérnyomást és számlálja az elégetett kalóriákat.
Víz- és izzadságálló, van benne ébresztőóra, kiszáradás-gátló, ismeri a Facebook, a WhatsApp, a Linkedln, az Instagram és a Twitter felületeit, és tudja továbbítani az ezektől származó értesítéseket, sőt behozza az időjárás előrejelzést is. Árban sem kiemelkedően drága, 14 ezer magyar forintból kijön.
5. MICROTELLA okoskarkötő
A lassan már megszokott pulzus/alvás/lépés/kalória vonalon felül ez a kis jószág 14 különböző módban képes követni az edzésfolyamatunkat, ráadásul az okostelefonunk GPS alkalmazását felhasználva az okoskarkötő fel tudja pakolni a térképre az eközben általunk megtett utat.
Külön bája ennek a kütyünek, hogy a szétszórtabb versenyzők kedvéért telefonkereső funkcióval is rendelkezik, és ő is képes megjeleníteni az időjárás előrejelzést.
Kevesebb mint egy órába telik a feltöltése, és hét napig bírja lemerülés nélkül, mindezt kb. 11 ezer forintért.
5. LETSCOM okoskarkötő
Ez egy teljesen „bézik”, csicsák nélküli okoskarkötő, ami épp annyit tud, amire szüksége van annak, aki ki akarja próbálni a műfajt, mondhatni bevezető példány.
Egy hetes töltésnélküli üzemidő, lépés és kalóriaszámláló, pulzusmérő, alvásmonitor mind megtalálható benne.
Több sporttevékenységhez igazodó módban is képes funkcionálni, összehangolható GPS-szel, és megjeleníti a különböző üzeneteket, értesítéseket, amiket küldenek nekünk a virtuális világból. Az ára sem igényli, hogy mélyen a pénztárcánkba nyúljunk, úgy 8000 forint körül már hozzájuthatunk.
6. AIBODINI okoskarkötő
Az előbbi bevezető verziónál valamivel többet tudó Aibodini okoskarkötő ugyanúgy az alsó-közép kategóriát erősíti, mint a többi versenyző, nagyjából ugyanazokkal a képességekkel is rendelkezik, annyi különbséggel, hogy képes naptárt is kezelni, és olyannyira vízálló, hogy akár úszni is elmehetünk vele, de a forróvizes fürdőbe azért ne vigyük magunkkal, mert azt már nem bírja.
Tölteni 1-2 órát kell és ezért cserébe a használat intenzitásának függvényében 3-7 napig bírja. Android 4.4 és iOS 8.4 verziójú operációs rendszerekkel van jóban.
Árában nem sokban tér el a többiektől, tízes alatt megússza az ember.
7. Fitbit Charge 3 – a császár/császárnő
Hát igen. Mondhat bárki bármit, de egyelőre mégis a Fitbit ennek a műfajnak az abszolút császára vagy éppen császárnője. Nincsenek benne fölösleges funkciók, nagyjából azokat tudja, amiket a fentebbi kartársai, de – és most jön a lényeg – mindent sokkal pontosabban és a valósághoz jobban passzolóan mér.
A többi okoskarkötő esetében ugyanis nem ritkák az irrealitás határait karcolgató félremérések, kihagyások, vagy csak az alkalmankénti egyáltalán nemmérések, a Fitbit ilyet tapasztalataink szerint nem csinál.
Persze butaság volna tagadni, hogy ezt a komoly különbséget bizony meg kell fizetni és egy Fitbit áráért akár három másik okoskarkötőt is lehetne venni, ám ha nem csak menőzésből akarunk ilyesmit hordani, hanem fontos számunkra az eszköz megbízhatósága is, akkor mindenképpen emellett érdemes dönteni.