Amikor azonban sokat jövünk-megyünk és a mozgásterünk kiterjedhet olyan környezetre is, ahol nem feltétlenül van konnektor, akkor nagy szükségünk lehet valamilyen alternatív áramforrásra, amelyet például egy erdő közepén valamilyen hordozható akkumulátor (powerbank) vagy napelemes töltő jelenthet.
Vagyis a napelem alkalmazása nem kizárólag, mint „zöld megoldás” vagy a hagyományos energiaforrások alternatívája jöhet szóba, hanem mint olyan lehetőség, amely napsütéses időben jó eséllyel bárhol elérhető és hasznosítható, feltéve, ha megvannak hozzá az eszközeink.
Egyre kisebb méret, egyre nagyobb teljesítmény
A napelem már évtizedek óta elérhető energiaforrás, amióta piacra került, folyamatosan fejlesztik. Nő a teljesítménye, csökken a mérete és a súlya, sőt elérhetőek már olyan típusok is, amelyek hajlékonyak, ellenállnak a fizikai behatásoknak (leesés, rálépés), így alkalmassá váltak arra, hogy magunkkal hordozzuk őket.
A modern napelemes töltők a hátizsákunkra akasztva akár egész kirándulás alatt gyűjthetik számunkra az energiát, amelyet aztán nem csak a kütyük töltésére használhatunk fel, hanem működtethetünk vele ventilátort, mini hűtőt, világítást, fényforrást is.
Ehhez azonban nem csak a töltőre van szükség, hanem egy olyan mobil akkumulátorra is (kaphatók már napelemes borítással rendelkező powerbankek is), amely képes eltárolni az összegyűjtött energiát, hiszen önmagában a napelemes töltő csak a napfény árammá alakítására alkalmas, és arra, hogy azt továbbítsa a megfelelő készülék felé.
A napelemes töltő kiválasztásánál ügyeljünk arra, hogy milyen kimeneteket tartalmaz a kiválasztott típus, illetve milyen feszültség átadására alkalmas, hiszen csak akkor lesz képes a készülékeinket feltölteni, ha a paramétereiben illeszkedik ahhoz.