1. Fujitsu Lifebook E448
Miért szeretjük?
A Fujitsu ebben az esetben egy klasszikus dolgozós, vagy ha úgy tetszik irodai notebookot dobott össze.
Felhasználóbarát, könnyen kezelhető, különösen az – egyébként igen tartós – akkumulátor cseréje vált nagyon egyszerűvé. Illetve a kifinomult hűtési technológia is vonzóvá teszi.
Hátrányai
Összesen két hátulütője lehet, ezek egyike, hogy a billentyűzete nem rendelkezik háttér világítással és hát azt is el kell ismerni, hogy a beépített monitor nem a legélesebb színvilággal rendelkezik.
Kinek ajánljuk?
Elsősorban azoknak, akik munkaeszközként szeretnék kihasználni.
2. Microsoft Surface Laptop 2
Miért szeretjük?
Gyorsabb, halkabb, jobb. Ezekkel a szavakkal tudnánk körül írni a Microsoft házi laptopjának újabb kiadását. Az eredetileg is a MacBook riválisának szánt gép egyértelmű célcsoportját a felsőoktatásban tanuló hallgatók jelentik. Könnyű, állítólag a világ legvékonyabb LCD paneljével rendelkezik és az előző szériához képest több nagyságrenddel gyorsabb.
Hátrányai
Az egyetlen hátránya, hogy csak egy darab USB porttal rendelkezik és még az is korszerűtlen.
Kiknek ajánljuk?
A teljesítménye és a súlya okán az előadótermek között ingázó egyetemistáknak, valamint a netfüggő porszívóügynököknek.
3. HP Pavilion Power 17
Miért szeretjük?
A Pavilion a HP belépő szintű konstrukciója, ami arról híres, hogy megengedhető áron kínálja a cégtől megszokott minőséget. Ennek kíván megfelelni a 17-es modell is, ami kétségkívül megvalósul, ha azt nézzük, hogy látványosan nem hajlamos a túlmelegedésre, még intenzív használat esetében sem, illetve az IPS panelnek köszönhetően szép képet is ad, ráadásul az akkumulátor is elég jól bírja és az is elmondható róla, hogy teljesítményben képes verni néhány hozzá hasonló, ám inkább gaming profilra állított konstrukciót is.
Hátrányai
Persze nem mind arany, ami HP, a 17-esnél is előfordulnak furcsaságok. Például nem vitték túlzásba a fejlesztést a korábbi, 16-os modellhez képest, valamint a billentyűzet háttér világítása is hiányzik. A legszembetűnőbb problémája, hogy a műanyagnak köszönhetően elég törékeny, így a mozgatásból származó baleseteket vélhetőleg nem fogja tolerálni.
Kinek ajánljuk?
Annak, aki szereti a HP-minőséget, a szép színeket, de csak otthon laptopozik.
4. Dell Inspiron 14 5000
Miért szeretjük?
A Dell konstrukciója az ezermester posztját tölti be a csapatban. Nem lehet rá azt mondani, hogy irodai gép volna, azt se, hogy gamer, vagy bármi más, mert egyszerűen nincs benne az a bizonyos plusz, amitől bármelyik funkciója is kitűnhetne.
Ez első blikkre lehet egy elég nagy negatívum, azonban azt is el kell mondani, hogy épp ennek köszönhetően alapszinten mindenhez is ért, szép a képe, bírja a HD-t, elgurul a nem túl vasgyúró játékokkal, 2 in 1 struktúrájú, tehát laptopként és tabletként is használható.
Hátrányai
Ami problémássá teheti, az egyrészt a mérete és a súlya, mindkettő nagyobb, mint a konkurens termékeknél, másrészt bitang lassan tölti fel az akkumulátorát.
Kinek ajánljuk?
Azoknak, akiknek nem egy adott célból van szükségük laptopra, hanem több mindenre használnák, leginkább rekreációs céllal.
5. Acer Swift 5 SF514-52T
Miért szeretjük?
Ennek a gépezetnek két eszméletlenül király tulajdonsága van, egyrészt, hogy tokkal vonóval is könnyebb, mint egy kiló, másrészt pedig elképesztően keveset eszik. Ebből is látszik, hogy elsősorban azoknak igyekeztek kedvezni az Acernél, akik sokat utaznak és előfordul, hogy huzamosabb ideig kénytelenek/szeretnek olyan helyen tartózkodni, ahol nincs áram.
Hátrányai
Persze ennek a kialakításnak ára is van, ezért ne várjuk el ettől a géptől, hogy a vasat komolyan terhelő programokat futtasson “gyöszösködés” nélkül. További hátránya, hogy a kijelző felülete a megszokottnál is hajlamosabb a tükröződésre, szóval strandra ne vigyük magunkkal.
Kinek ajánljuk?
Bárkinek, aki sokat utazik és a munkájához szüksége van egy alap laptopra.
6. HP ProBook 430 G5
Miért szeretjük?
A könnyen hordozható, de méretéhez mégis értékelhető teljesítménnyel rendelkező ProBook sok szempontból a nagyobb testvéreihez hasonlít.
Könnyen kezelhető és a hardverbővítéshez (memória, merevlemez) sem kell informatikai szakembernek lenni, ami igazán remek hír egy laptop esetében, ráadásul meglepően jó a hangja is, így akár zenehallgatáshoz is megfelelő lehet, hacsak nem vagyunk vájtfülű zenefétisiszták.
Hátrányai
A rossz hír viszont az, hogy hátrányokban is bővelkedik, például hajlamos a cicergésre és a karbantartása szinte lehetetlen, ugyanis nem lehet normálisan hozzáférni sem az akkumulátorához sem a ventilátorához.
Kinek ajánljuk?
Elsősorban irodai célokra ajánljuk, de a konstrukció határain belül a kikapcsolódást is remekül szolgálja (filmek, zenék, etc.)
7. Google Pixelbook
Miért szeretjük?
A Google Pixelbook az első darabja a Chromebook szériának, ami komoly versenytársa lehet a konkurenciának. A maga ligájában mindenképp felső kategóriás, de ezt sajnos az ára is tükrözi.
Ám ha egy olyan laptopra vágyunk, amivel boldogan és önfeledten lubickolhatunk a Google jóvoltából hozzáférhető applikációk óceánjában, akkor a Pixelbooknál nincs jobb választás.
Hátrányai
Talán az egyetlen felhozható negatívum a borsos ára mellett, hogy elég szerény akkumulátorkapacitással bír.
Kinek ajánljuk?
Olyan Google és applikáció mániásoknak, akik a márkahűség oltárán hajlandóak komolyabb összeget is áldozni.
8. Lenovo Ideapad 320
Miért szeretjük?
Az Ideapad azon laptopok egyike, amit nem a szokásos integrált videókártyával, hanem egy Geforce MX 150-el támogattak meg, így játékra is kiválóan alkalmas. Bírja a Hd-t és a gyors négymagos processzora biztosítja, hogy a komolyabb műveletekhez szükséges fém is meglegyen a gépben. Külön menőség a 17 colos képernyő, amin már filmet is érdemes nézni.
Hátrányai
Persze ne gondoljunk arra, hogy ez volna a gamer laptopok Ferrarija, rendesebb terhelés alatt a videókártya olykor meg-megbotlik és a billentyűzet háttér világítása is fájón hiányzik.
Kinek ajánljuk?
Leginkább azoknak, akik szeretnek játszani és egyéb multimédiás szórakoztatást igénybe venni.
9. ASUS Business Zenbook UX310UA
Miért szeretjük?
Az ASUS Business Zenbookot a MacBook Air kihívójának szánták és tulajdonképpen ennek a szerepnek meg is felel. Ultravékony, a súlya kevesebb, mint másfél kiló, az SSD mindig jól jön és a Core 7-es processzor sem hangzik rosszul.
Hátrányai
Ami kevésbé szívderítő a Zenbook esetében, hogy nem bírja túl sokáig az akkumulátora, ám cserébe jó minőségű hanggal és remek, stílusos megjelenéssel kárpótol.
Kinek ajánljuk?
Azoknak, akik szeretik, ha a munkaeszközük nem csak megbízható, de szép is.