Mielőtt elkezdenénk nyakló nélkül önteni a tartalmat a pórul járt szerencsétlenekről, pár alapvető jó tanácsot azért megosztanánk veletek az online vásárlást illetően és ha ezeket megfogadjátok, akkor sokkal kisebb lesz az esélye, hogy úgy jártok, mint az alábbi versenyzők.
Szóval:
Soha, semmikor ne fizessetek előre semmiért a neten, ha csak nem valami olyan helyről rendeltek cuccot, amiben száz százalékig bíztok. A legbiztonságosabb megoldás az utánvéttel való fizetés.
Mindig győződjetek meg arról, hogy megnéztétek az általatok kiválasztott bármi paramétereit, ha nincsenek feltüntetve, vásároljatok máshol, különben rosszul végződhet a dolog.
Kínából csak filléres kütyüket rendeljetek, így ha félrecsúszik a dolog inkább vicces lesz az eredmény, mint bosszantó.
A bombaüzleteket kezeljétek egészséges szkepszissel és semmiképpen ne ugorjatok rájuk, ha egy ismeretlen honlapon akarják ezeket rátok sózni.
Ha magyarországi webshopból akarunk vásárolni, érdemes előtte a Jogsértést elkövető webáruházak adatbázisába bepötyögni a címét, ha találatot dob ki rá a honlap, akkor inkább keressünk egy másik üzletet.
Most hogy így átvettük az alapokat, nézzük, mi történik akkor, ha a fenti dolgokra nem figyelünk, illetve akkor, amikor a webshopot nem igazán érdeklik az online értékesítés szabályai.
@EndhooS I feel your pain although mine came with a free apple, so not entirely #fruitlesspic.twitter.com/UDCPYVoueu
— nonversational (@Nonversational) June 10, 2016
Hősünk épp most tanulta meg, hogy miért fontos megnézni, hogy mik a pontos méretei annak a feltűnően olcsó szőnyegnek, amit kinézett a szobájába.
Érdemes vigyázni, hogy kitől és mit rendel az ember az e-Bayen is, a fenti kép készítőjének egy ismerőse a Szürke ötven árnyalatát szerette volna beszerezni és azt kapta, amit fent láttok.
My mum ordered a cake for my sisters bd n asked for a blond girl on top but it autocorrected to blind n we got this pic.twitter.com/SeAoETigfw
— Em (@emilyseggie_) August 16, 2015
Mindig alaposan ellenőrizzük le, hogy azt írtuk-e a megrendelésbe, amit valóban szeretnénk és különösen figyeljünk oda, hogy nem piszkoskodott-e bele a telefonunk autocorrect funkciója, különben úgy járhatunk, mint a fenti anyuka, aki tortát rendelt a lányának és azt szerette volna, ha egy szőke (angolul blond) lány kerül a tetejére, a telefonja viszont átjavította vakra (blind).
What happens when you buy a prom dress from China, love it x pic.twitter.com/EvqwQugFAm
— Beth🥂 (@8eth_thomas) March 29, 2016
Ha egy mód van rá, ruhát se rendeljünk látatlanba, nemhogy Kínából, de lehetőleg sehonnan se.
I got this tank top on Amazon and they sent me a dress. On the plus side it does make my ass look great.-Priola
Közzétette: Jeremy Russel Priola – 2017. március 31., péntek
Néha a legjobbak is mellényúlnak. Hősünk csak egy ujjatlan pólót szeretett volna rendelni az Amazonról és ezt kapta helyette.
Tip of the day – don’t buy your chainsaw from eBay. #trades#failpic.twitter.com/uD8KHdYmuC
— Trades Van Centre (@TradesVanCentre) February 22, 2018
Ha jót akartok, akkor a láncfűrészt sem az e-Bayről rendelitek, mert a végén még szó szerint értik.
Ez pedig olyankor történik, ha fösvénykedtek és nem akartok ötezernél többet kiadni egy boxzsákra, így rendeltek egyet Kínából.
Hogy mi, iPad egy ezresért? Kettőt kérek.
Ezek elvileg anyák napi ajándékpárnák, amik elég parára sikeredtek. Bár az is igaz, hogy innentől kezdve nyugodtan lehet verni őket anélkül, hogy mindenféle hatóságok beleokvetetlenkednének.
I've actually been trolled by China. I ordered the one on the left from AliExpress and the one on the right turned up pic.twitter.com/WMrtuIjbSu
— Ian (@ian_q_blank) December 18, 2017
Amikor Kína visszavág. Trumpos póló helyett Kim Dzsong Unos érkezett.
A végére pedig idetennénk a személyes kedvencünket. Ez a jóember pár éve vásárolt egy kétszemélyes sátrat, hogy milyen jó lesz benne fesztiválozni, majd amikor kihozták, akkor jött rá, hogy ugyan kétszemélyes, de gyerekeknek való sátrat vett. Mindegy, gondolta, fesztiválra ez is jó lesz és jó lett.