Miután csillapodtak a kedélyek, február 15-én, szerdán ismét megnyitották a Machu Picchut, ahová elsőként 38 belföldi és 45 külföldi turistát engedtek be. A nap végéig legalább 700 látogató ment az egykori inka főváros romjaihoz a CNN információi szerint.
Azoknak, akik megváltották a jegyüket, de a tiltakozások miatt nem jutottak el a romvárosba, visszatérítik a belépőjegy árát.
A Machu Picchut még januárban zárták le, miután egy tiltakozó belehalt sérüléseibe a rendőrök és a tüntetők között kitört dél-perui összetűzésben. A vasúti közlekedés már a lezárás előtt is szünetelt, mert a tiltakozók a pályát megrongálták, pedig ez az egyetlen mód a turisztikai látványosság eléréséhez a gyalogláson kívül.
Az elő tiltakozások december 7-én törtek ki, amikor az ország elnökét, Pedro Castillót lemondatták és őrizetbe vették, helyére pedig a korábbi alelnök, Dina Boluarte lépett. Akkor mintegy 300 turista rekedt Machu Picchuban, akiket különvonattal menekítették ki a rendvédelmi erők és vasutasok közreműködésével.
A gazdaság szempontjából létfontosságú idegenforgalom a perui GDP 3-4 százalékát teszi ki. A belpolitikai válság miatt a szektor egyes becslések szerint eddig több mint hatmillió dollárt veszített.