A szabadidős létesítményeket szerdától 30 napra be kell zárni – közéjük tartoznak a fedett uszodák is -, és az is biztos, hogy az éjszakai fürdőzésről is lemondhatunk, hiszen a kijárási korlátozás értelmében este 8-tól otthon a helyünk. Az sem segít a fürdők helyzetén, hogy a szállodák csak üzleti célból érkező vendégeket fogadhatnak, míg a fürdőkhöz közeli szállások nyilván nem ezekből az utazókból élnek meg…
Szállóvendégek nélkül pedig a fürdők amúgy is megcsappant forgalma még tovább apadhat – talán még ha jogilag megengedhető lenne, akkor sem érné meg üzemeltetni az egységeket. Nem is beszélve arról, hogy az éttermek és szabadidős létesítmények dolgozói után a munkáltatónak nem kell járulékot fizetni az elkövetkezendő 30 napra, az állam a munkavállalók bérének felét megtéríti. Ennek feltétele, hogy a munkavállalót ne bocsássák el, és a munkavállalók megkapják a fizetésüket – írja a TermálOnline.
Nem sokkal később az egyik Zala megyei termálfürdő, a Kehida Termál közölte, hogy november 11. és december 10. között sem szálló-, sem fürdővendégeket nem fogadnak.
Ezt újabb fürdők zárása követte, ahol szintén szerdától egy hónapon át nem fogadnak vendégeket – köztük a demjéni Cascade Barlangfürdő, a komáromi Brigetio Gyógyfürdő, a Budapest Aquaworld élményfürdő, a székesfehérvári Árpa Fürdő. Ezeken kívül mindenképpen zárva marad az egri termál- és törökfürdő, továbbá a kisvárdai Aquacinema. A Borsodhír információja szerint szerdától zárva tart a Miskolctapolcai Barlangfürdő, a Miskolctapolcai Strandfürdő és a Selyemréti Strandfürdő is, de várhatók még hasonló bejelentések…