Lebontanak egy majdnem elkészült társasházat Tokióban, miután a lakók panaszkodtak, hogy akadályozza a kilátást a Fuji-hegyre, írja a DesignTAXI. A tervek szerint az épületet júliusban adták volna át, de a kivitelező ehelyett lebontja a struktúrát.
A lakók tiltakoztak
Az építési beruházó elnézést kért a nyugati-tokiói Kunitacsi kerület lakóitól, amiért az épület belerondított a Fudzsi látványába. Az utcáról is látható hegycsúcs Japán egyik legismertebb nevezetessége. Különlegessége, hogy csaknem 4000 méteres magassága miatt a tokiói metropolisz több pontjáról is látszik, kontrasztot teremtve a modern épületek és a természeti képződmény között.
A 10 emeletes épület 18 lakóegységet tartalmazott volna, ára 70 és 90 millió jen között mozgott (ez az összeg nagyjából 160 és 200 millió forintnak felel meg). A tervek szerint júliusban fejezték volna be az építkezést, de a projektet június 3-án törölte a beruházó. Kunitacsi polgármestere, Nagami Kazuo bírálta a beruházót, amiért zavart keltett a lakosok és a kerületi tisztviselők körében. Kunitacsi kerület lakói régóta kritizálták a beruházást: széles vita övezte a tájkép megőrzésének kérdését.
Sok a vitás kérdés a Fudzsival kapcsolatban
Korábban nagy vihart kavart a hír, miszerint a világhírű kilátással rendelkező Fudzsikavagucsiko városában elkordonoztak egy kilátópontot a féktelen turistaáradat miatt. A Japánban mindenhol megtalálható Lawson kisbolttal szemben található parkoló tulajának rengeteg bosszúságot okozott a fényképezkedni vágyó tömeg.
Ez a két eset is mutatja, hogy mennyire fontos sarokköve a Fudzsi a japán kultúrának. Ugyanakkor felhívja a figyelmet arra is, hogy meg kell találni az egyensúlyt a fogyasztói társadalom kiszolgálása és a természetes látkép védelme között.