Ráckevei városnéző séta és a János Vitéz Meseút
A Ráckeve belvárosában tehető sétát a lehetőségekhez mérten érdemes szerda, vagy szombati napra ütemezni, ezen napokon ugyanis helyi és környékbeli termelőkkel, árusokkal telik meg a Szegedi Kis István sétány és nyüzsgő piaccá alakul a Duna-part. Az itt található Hajómalom múzeum általában húsvét környékén nyitja meg újra kapuit a látogatóknak és kínál hétvégenként őrlésbemutató programot.
A sétát a piacról a copf stílusú katolikus templom felé folytathatjuk, melynek belső seccoit Patay László Munkácsy-díjas, Ráckevén élt festőművész alkotta. A János Vitéz díszkút mellett „toronyirányt” követhetjük a kék-fehér színben pompázó szerb templom harangtornyát.
A Nagyboldogasszony szerb templom 1487-ben épült, Magyarország egyetlen fennmaradt gótikus szerb temploma.
Tizenkét gyönyörű, kézzel festett házikó vár Ráckeve legszebb pontjain, melyekben Petőfi Sándor János vitéz és a költeményéhez ihletet adó Horváth Nepomuki János kalandos története elevenedik meg. Induláshoz kapsz egy titkos térképet és egy mindent nyitó kulcsocskát, melyeket a kezdőállomáson, a Tourinform Ráckeve irodában szerezhetsz be.
A Szigethalmi Vadaspark kellemes környezetben állatsimogatóval, állatetetéssel, pónilovaglással, játszóterekkel, valamint piknikezési lehetőségekkel vár. Itt Magyarország legkisebb személyszállításra alkalmas kisvasútját is kipróbálhatod, aminek teljes körhossza 900 méter.
Vízparti tanösvények
A Ráckevei-Duna-ág és környékének igen gazdag természeti értékeit érdemes újból és újból felfedezned – ebben kiépített tanösvények is segítenek.
A vadregényes Taksonyi Tanösvény izgalmas sétát ígér: hidak, fapallók és kilátóteraszok várnak, a gyerekek hal formájú fajátékkal, állatos kirakóval és nyomfelismerővel játszhatnak.
A pallókon színes madarakat találsz, jól mutatva a térség élővilágát.
A szigetbecsei Tőzike Tanösvény könnyedén teljesíthető, akár babakocsival vagy kisgyermekekkel is végigjárható, akik különösen örülni fognak túra közben a játszótérnek és a kilátónak, ahonnan kiválóan megfigyelhetik az itt élő madarakat.
Szintén izgalmas, mintegy 600 m hosszú szigetszentmiklósiÚszóláp Tanösvény jelentős természeti értéket képvisel, hiszen a térségben húzódik az összesen 700 hektár területű különleges képződmény, az úszóláp. Az ösvény mentén a fák és bokrok nagyra nőttek, a nádas és a gyékény megerősödött, és a part felé olyan elzárt, mocsaras öblök alakultak ki, ahol a vízimadarak megközelíthetetlenül nevelhetik fészekaljukat. Figyelmesen nézelődve számos állatfajjal találkozhatsz, elsősorban madarakkal, békákkal és siklókkal, amelyek megismerését információs táblák is segítik.