Szerbiában, a Drina folyó közepén található egy kicsi, sziklára épített faházikó, ami méltán vált a környék egyik népszerű látnivalójává. Az építmény akkor vált világszerte ismertté, amikor 2012-ben a National Geographic címlapján szerepelt a magyar fotós, Becker Irén által készített felvételen – írja a mybestplace.
A Bajina Basta város mellett, a Tara Nemzeti Park hegyei között található házikót egy baráti társaság építette 1968-ban. Egy csendes, félreeső helyet kerestek, ahol az úszás után megpihenhetnek és békésen napozhatnak.
Az építéshez használt fa alapanyagokat egy elhagyatott raktárból kezdték csónakok és kenuk segítségével a kiálló sziklához szállítani. De olyan is előfordult, hogy a folyó áramlatának segítségével úsztatták le a nagyobb darabokat. Így született meg Szerbia ikonikussá vált faháza, ami mára az egyik legnépszerűbb turistalátványossága lett a környéknek.
Igaz, a folyó áradásai, valamint a szélsőséges időjárási körülmények miatt többször is megrongálódott, de Bajna Basta lakói ezeket a hibákat mindig kijavították, így a mai napig bárki megtekintheti, vagy hajóra szállva be is mehet a folyón fekvő oázisba.
A folyó erős sodrása miatt ez a hely nagyon népszerű az evezős sportot kedvelők körében is. Itt rendezik meg minden év júliusában a Drina Regattát, amikor több száz ember száll hajóra és eveznek végig a Tara Nemzeti Parkot kettészelő folyón.