A múzeumok még országszerte zárva tartanak, a szentendrei Városi Tömegközlekedési Múzeum azonban már készül a nyitásra. Az új közlekedéstörténeti kiállítás, amelynek ismertetőit a külföldi turisták miatt angolul is feltüntetik, kiemelt figyelmet szentel a BKV immár több mint fél évszázados történetének. Elsőként éppen a BKV múltját, korszakait, főbb járműtípusait, közlekedéstörténeti eseményeit ismertető kiállításrész készült el. A főváros arculatát a hetvenes-nyolcvanas években meghatározó BKV-s Ikarusokon, Ganz-villamosokon kívül azonban olyan különleges közlekedési eszközök múltjába is bepillantást engednek, mint a 150 éves Sikló és az 50 éves Libegő. A szervezők a szintén 50 éves budapesti metróközlekedésről sem feledkeztek meg, az új tárlat az utastájékoztatás, vagy éppen a jegyértékesítés kalauzoktól jegyértékesítő automatákig tartó történetét is feleleveníti.
Az 1914-ben épített, egykori BHÉV-kocsiszín ma már műemléki épület, az itt létrehozott múzeum, amely öt kiállítóteremmel, bemutatócsarnokkal, szabadtéri kiállító területtel várja a közlekedés iránt érdeklődőket, jövőre lesz 30 éves. Az új kiállítás képi világát és információgazdagságát természetesen továbbra is kiegészítik majd a nosztalgiát ébresztő századfordulós, békebeli villamosok és egyéb patinás közlekedési eszközök. Az országos gyűjtőkörű muzeális gyűjtemény udvari, szabadtéri sínein megtalálhatóak többek között a BHÉV egykori járművei is, vagy éppen más, olyan unikumnak számító ipartörténeti emlék, mint a Ganz-Hunslet metrószerelvény motorkocsijának prototípusa, a pécsi pótkocsiból épített sínhálózatmérő, vagy a Mukiból épített síncsiszoló.
A múzeum segyébként is szezonálisan, április 1-től október 31-ig tart nyitva, amely most a járványügyi korlátozások miatt változhat. Bővebb információk a www.bkv.hu weboldalon találhatók – áll az összegzésben.