A szántódpusztai majorság a 18. században létrejött, mintegy 30 épületből álló, kimagasló épített öröksége hazánknak. Az eredeti állapotban megőrzött, majorsági műemlékegyüttes 1986-ban építészeti nívódíjat, 1994-ben Europa Nostra díjat nyert, ám jó ideje felújításra szorul. A fejlesztés első ütemét vitelezi ki a Possibuild Építőipari és Szolgáltató Kft. és a Dunántúli Magasépítő Kft., a közbeszerzési adatok szerint a nyertesek 1,5 milliárd forintos szerződéses értéken végzik el a beruházást.
Teázókert és termelői piac
A páratlan kulturális örökség hosszú távú megvédése mellett további cél, hogy újabb attrakciók hozzanak létre, fél-egynapos programlehetőséget nyújtva a dél-balatoni térségben. A projektben múzeumi kiállítótér és élménypark létesül modern digitális technológiák alkalmazásával. Lehetőség nyílik egyes bemutatott tevékenységek kipróbálására és az így előállított termékeket megvásárlására.
A fejlesztések lehetővé teszik kisebb fesztiválok, tematikus rendezvények, egyebek közt lovas programok lebonyolítását is.
A most megjelent közbeszerzés szerint a projekt 31 alrészből áll, a kiírás részletezi az egyes épületek és építmények felújítását: a régi csárda épület új funkciókat kap, és előtte lesz kialakítva a termelői piac. Felújításra kerül a lovas pálya kiszolgáló részeivel együtt, és a karám építmény is. Mindezek mellett egy tematikus játszótér is készül és egy teázókert is – írja a Magyar Építők.