Aki mindenképpen a külföldi hegyeken, lankákon szeretne hódolni kedvenc téli sportjának, nézzen utána az utazási feltételeknek és követelményeknek, hiszen számos helyre csak negatív teszttel és karanténnal lehet bejutni, a szállások sem mindenhol fogadhatnak vendégeket.
Több síterep is várja a sportolni vágyókat
Jóval kevesebb pályával december 24-től elkezdődött az ausztriai síszezon, de csak a helyiek élvezhetik, ugyanis a kereskedelmi szállások nem fogadhatnak turisztikai céllal érkező vendégeket – egyébként január 15-től csak kötelező regisztráció után lehet belépni Ausztriába. További szigorítás, hogy a zárt sílifteken az FFP2 típusú maszkokat teszik kötelezővé – ahogy a boltokban és a tömegközlekedési eszközökön is -, a távolságtartás mértékét pedig 1 méterről 2 méterre növelték. A vendéglátásban és turizmusban február végéig nem változik semmi, a hónap közepén döntenek a továbbiakról.
Eközben Szlovéniában február 6. és 12. között az összes síterep üzemelhet, 12 éven felülieknek 24 óránál nem régebbi (PCR vagy antigén) negatív tesztet kell bemutatniuk. Fontos, hogy csak Szlovéniában készült tesztet fogadnak el. Néhány síterep a központi liftek közelében mobil tesztállomásokat hozott létre, ahol gyorstesztet végeznek és negatív eredmény után már lehet síelni – írja a Síelők.hu. Lengyelországban február 12-től két hétig engedélyezték a sípályák üzemeltetését, valamint a szálláshelyek is fogadhatnak vendégeket.
A szlovákiai pályáknak február 8-tól a covid-automata és covid-szemafor előírásait kell követniük – utóbbi hétfokozatú skálán értékeli a járásokat a járványügyi helyzetnek megfelelően.
Svájcban február 8-tól a külföldieknek belépéskor kötelező az online regisztráció – ez csak a személygépkocsival érkező vendégekre nem vonatkozik. Noha a síelés engedélyezett, kantonként eltérők a szabályok, ezeknek érdemes utánajárni. Franciaországban február végéig nem üzemelnek a síliftek, míg Olaszországban február 15-ig maradnak zárva a síterepek, ezt követően a sárga besorolású régiókban engedélyezik a síelést. Számos országban (pl. Montenegró, Horvátország, Szerbia, Bosznia-Hercegovina, Bulgária, Spanyolország, Andorra, Ukrajna, Oroszország, Románia és a skandináv országok) csak az időjáráson és a hóágyúkon múlik, hogy melyik síterep milyen körülmények között üzemel.