A Ryanair több mint 350 járatot törölt egy hónap alatt a brit repterek hibái miatt
Az ír légitársaság szerint 63 ezer utasát érintette a Nagy-Britannia repterein tapasztalható fennakadások. A problémát az okozta, hogy a NATS légiforgalmi irányító rendszerek meghibásodtak és át kellett állniuk a repülési tervek manuális feldolgozására – írja a TheGuardian.
A brit reptereken a legrosszabbkor jött a rendszer meghibásodása. Az augusztusi munkaszüneti napokon, az év egyik legforgalmasabb időszakában következett be, ezért kiemelten sok ember érintettek a késések és járatkimaradások.
A légitársaságok mintegy 1600 Nagy-Britanniába érkező és onnan induló járatot töröltek.
De a fennakadás miatt Európa-szerte több járatot törölni kellett.
A Ryanair egyébként így is minden idők legerősebb hónapját zárta. A légitársaság 18,9 millió utast szállított augusztusban, ami 11%-kal több, mint 2022 augusztusában volt. A lap megjegyzi, hogy a rekord hónap ezzel arányosan nagyobb mennyiségű károsanyag-kibocsátással is járt. A szén-dioxid-kibocsátással pedig jelentősen hozzájárul a globális felmelegedéshez.
A Ryanair az erős forgalom ellenére kihasználta azt a lehetőséget, hogy felemelje a hangját a meghibásodott NATS rendszerrel kapcsolatosan. Véleményüket a Nemzetközi Légiközlekedési Szövetség is osztotta, akik azt kérték, hogy a kártérítésre vonatkozó költségeket ne csak a légitársaságok viseljék ilyen esetekben. Szerintük a mostani fennakadásról egyik szállítócég sem tehet és igazságtalan, hogy a légiforgalmi irányító rendszer üzemeltetőinek egyetlen fillért sem kell fizetniük.