Amikor a régi időkben felavatták az épületet, akkor fa, homokkal borított padlója volt. Egy földalatti komplexum fölé épült, ahol vadállatokat tartottak ketrecben és előkészítették a díszleteket. Tömegek gyűltek össze, hogy nézzék az állatokkal vagy az egymással harcoló gladiátorokat, ám a hagyomány elkopott, a régészek pedig eltávolították a padlót, mikor elkezdték feltárni az aréna földalatti szintjeit.
A titkos alagutak már több mint egy évszázada láthatók, ám az élményt most új szintre emelik. Az új csúcstechnológiás padló rozsdamentes acélból készül és Accoya faanyaggal lesz bevonva. Behúzható lesz, és különböző konfigurációkban használhatják majd, amelyek távolról is kezelhetők lesznek. A cél az, hogy lehetővé váljon a földalatti hálózatok gyors lefedése vagy feltárása, ezzel biztosítva az esőtől való védelmet vagy szükség esetén kiszellőztetést – írja a Lonely Planet.
A padló birtokában megnyílik annak lehetősége, hogy az ősi amfiteátrumban rendezzenek eseményeket, például színházi produkciókat és koncerteket. “Ez egy jelentős technológiai beavatkozás lesz, amely lehetőséget nyújt a látogatóknak arra, hogy ne csak a mélygarázsokat nézzék meg, hanem a színtér közepén állva értékeljék a Colosseum szépségét” – mondja Dario Franceschini kulturális miniszter. A padló várhatóan 2023-ra készül el, és a Milan Ingegneria olasz cég hajtja végre a 18,5 millió eurós rekonstrukciós projektet. A padló egyébként könnyedén eltávolítható, ha a jövőben megváltoznak a tervek.