Van egy repüléssel kapcsolatos csel, ami az elmúlt években folyamatosan, újra és újra felbukkan a neten: hogy miként lehet egy teli üveg vizet átvinni a reptéri biztonsági ellenőrzésen.
A válasz egyszerű: lefagyasztva.
És az USA Közlekedésbiztonsági Ügynöksége,
a TSA megerősítette, hogy amennyiben a folyadék valóban szilárd halmazállapotban van, tényleg átengedik
azt az ellenőrzésen – írja a CNN.
„A fagyasztott folyékony cikkek átmehetnek az ellenőrzőponton, amennyiben szilárdra fagyasztva kerülnek átvizsgálásra” – erősítette meg a TSA szóvivője a CNN-nek. Viszont ha a fagyasztott folyékony cikkek részben megolvadtak, akkor meg kell felelniük a folyadékokra vonatkozó követelményeknek.
És mi a teendő, ha a fagyasztott palack elkezd olvadni? Meg kell inni a benne lévő folyadékot, mielőtt a csomagok felkerülnek a szalagra a biztonsági ellenőrzésnél. Amennyiben ez a családi karácsonyból megmaradt húsleves fagyasztott verziója, nem biztos, hogy a jéghideg lé eltüntetése kellemes élmény lesz a beszállás előtt
Van bármi értelme lefagyasztani a folyadékokat repülés előtt?
A kérdés már csak az, hogy mire jó mindez? Ha csak azt szeretnénk elkerülni, hogy a reptéren kelljen vizet vásárolni az útra, akkor annak van egy sokkal kényelmesebb módja: egy üres palackot kell csak magunkkal vinni, majd a reptéri ivókútnál feltölteni.
Sokak szerint már ez is túlzás, nem értik, miért veszi valaki a fáradságot csak azért, hogy a túloldalon ne kelljen fizetni egy üveg vízért, függetlenül a magas áraktól. Néhányan még azt is megjegyezték, hogy a jég túl lassan olvad el ahhoz, hogy az utasnak egyáltalán legyen ideje meginni, ha egy rövid járatra vett jegyet.
Mindazonáltal mások úgy vélik, a jeges víznél semmi sem hűt jobban, és nem minden reptéren van, vagy nem olyan könnyű megtalálni az ivókutat.
Nem árt megjegyezni, hogy attól még, hogy az Egyesült Államokban a folyadékok fagyasztott szállítása engedélyezett a reptéri ellenőrző pontokon keresztül, a szabályok országonként, de akár repterenként is változhatnak.