A Hamad Nemzetközi Repülőtérről induló utasokat arcpajzsokkal látják el a check-in pultoknál, míg másoknak a beszállási kapuknál osztják a védőfelszerelést. Az arcvédő kétféle méretben kapható: az egyik felnőttek, a másik gyermekek számára készült. Az utazók a fedélzeten további kiegészítő készletet kapnak egy tasakban, ami egyszer használatos műtéti arcmaszkot, nagyméretű, eldobható, pormentes kesztyűt és alkohol alapú kéztisztítógélt tartalmaz.
A turistaosztályon utazóknak az egész utazás során viselniük kell a védőfelszerelést, kivéve evés és ivás közben.
Nem kell maszk a business class-on
Az üzleti osztályon lévő ügyfelek saját belátásuk szerint viselhetnek arcvédőt és maszkot a fedélzeten, ám ez nem kötelező, hiszen nagyobb helyen vannak, jelentősebb távolságot tartva a többi utastól. Külön 75 milliliteres fertőtlenítő gélt kínálnak nekik; a Qsuite-tal felszerelt repülőgépekben tolható válaszfalak és teljesen zárható ajtók vannak, így ezeknek az utasoknak lehetőségük van megjeleníteni a „ne zavarjon” táblát is, ha korlátozni akarják a kapcsolatukat a légiutas-kísérő személyzettel. Ezen az osztályon az ételeket tálcán szolgálják fel és becsomagolt evőeszközöket is kínálnak.
Gyerekeknek kötelező
Felszállás és leszállás közben minden utasnak viselnie kell maszkját, valamint az arcvédőt, míg a gyermekeknek az egész út során hordaniuk kell az egyéni védőeszközöket – habár a két évnél fiatalabb gyermekeknek nem ajánlott arcvédőt, arcmaszkot vagy bármilyen elfedő alkalmatosságot viselni. Ami a személyzetet illeti, Katar új, eldobható védőköpenyt vezetett be a légiutas-kísérők számára is, amelyet egyenruháik fölé helyeztek a biztonsági szemüveg, kesztyű és maszk mellett – írja a Lonely Planet.