Csalódni fogsz, ha megtudod, hogyan épülhetett a 25 ezer éves indonéz piramis
A világ különböző piramisairól számos összeesküvés-elméletet született már az évek során, főként azért, mert nehéz elképzelni, hogyan tudtak ilyen hatalmas, lenyűgöző és bonyolult struktúrákat megépíteni őseink a modern technológia nélkül. Sokan a földönkívüliknek tulajdonítják a furcsa építményeket, de ezúttal nem erről lesz szó – írja az Unilad.
Ehelyett régészek egészen más magyarázatot találtak az indonéz Gunung Padang “piramis”, vagy ahogyan sokan nevezik, a megvilágosodás hegyének keletkezésére.
Egy friss tanulmány szerint az építményben rejtett üregek és kamrák találhatóak ez pedig emberi jelenlétre utal. A kormeghatározás során több különböző építési szakaszt is feltártak, a legrégebbi ezek közül egészen a paleolitikumig visszanyúlik.
A természet alkothatta
Azonban a tanulmányra reagáló régészek szerint az valószínűbb, hogy a piramis nem emberi kéz munkája. Flint Dibble, a walesi Cardiff Egyetem régésze a Nature-nek elmondta, hogy valószínűleg a struktúra inkább természetes úton alakult ki.
A régészek azt is kiemelték, hogy a talajban nem találtak sem faszénre, sem csonttöredékekre utaló nyomokat, amelyek általában az emberi tevékenység bizonyítékai az ilyen régészeti helyszíneken.
Lutfi Yondri, az indonéziai Bandung BRIN régésze hangsúlyozta, hogy kutatása szerint 12 000 és 6 000 évvel ezelőtt emberek lakták ugyan a környéket, de semmi sem utal arra, hogy a lakosoknak olyan kivételes kőműves képességeik lettek volna, amelyekkel a „piramist” megépíthették volna.