Habár a pingvinek nem tudnak repülni, a Greenpeace megtalálta a módját, hogy a madarak mégis eljuthassanak London lakóihoz: a Trafalgar téren felállított négy méteres “kapu” január végéig valós idejű felvételeket közvetít a Déli-sarkvidékről. Az elsőre rendkívül aranyosnak tűnő kezdeményezés célja, hogy felhívja a figyelmet a bolygó éghajlati hatásoknak leginkább helyszíne, az Antarktisz baljósan változó körülményeire, az óceánok sürgető problémáira, és közelebb hozza a természettől eltávolodott városlakókat ezekhez a kedves élőlényekhez.
A környezetvédelmi nonprofit szervezet jelenleg az amerikai Stony Brook Egyetem tudósaival együttműködve tanulmányozza az Antarktiszi-félszigeten élő pingvinpopulációk eltűnését. Egy közelmúltbéli esetet említenek: az aktivisták találkoztak egy szamárpingvin kolóniával, amely egy olyan területre költözött át, ahol túl hideg volt a fiókák felneveléséhez – ez az éghajlatváltozás tapintható következménye.
A pandémia idején a legtöbben úgy éreztük, hogy eléggé el vagyunk vágva a természettől, de a világ körülöttünk továbbra is megy tovább, és az olyan helyek, mint az Antarktisz, gyorsan pusztulnak. Látjuk ezeket a helyszíneket a természetfilmekben, és úgy tűnik, mintha egy másik világ lenne, de nem az, hanem a mi világunk
– fogalmazott Will McCallum, a Greenpeace UK óceánokért felelős vezetője.
A portál felállítását az ENSZ márciusra tervezett, döntő fontosságú tárgyalásai elé időzítették, amelyek célja egy globális óceánszerződés kidolgozása. Ha a tervek megvalósulnak, a Greenpeace szerint a világ óceánjainak több mint egyharmadán lehetne tengeri védett területeket létrehozni az óceánok élővilágának megóvása érdekében.
(via Designtaxi)