Az olaszországi ösvényt még 2012 szeptemberében zárták be, egy földcsuszamlás miatt, amely során négy ausztrál turista megsérült. A 800 méter hosszú útvonal, amely meredek sziklákra vájva lenyűgöző kilátást nyújt a Ligur-tengerre, már 104 éves múltra tekint vissza – írja a BBC.
A 2012-es bezárása előtt az útvonal a Cinque Terre nevű, 130 kilométeres ösvényhálózat egyik legnépszerűbb szakasza volt, amely összekapcsolta Riomaggiore és Manarola színes, régi épületekkel teli falvait.
Az ösvény eredete
Pedig a szerelem ösvényét eredetileg még csak meg sem akarták építeni. Riomaggiore és Manarola két hegyi falucska, mindkét település sziklákra épült. Eredetileg egyszerű tengeri falvak voltak, amelyeket csak egy ősi ösvény kötött össze, mára viszont milliónyi nemzetközi turistát vonzanak évről évre.
A két falu közötti útvonal annyira veszélyes volt, hogy a két falu lakossága, bár a települések elég közel fekszenek egymáshoz, más- más dialektust beszélt.
A 19. század végén, a Genova és La Spezia közötti vasút építése során, egy kőútvonalat vájtak a sziklákba a munkások és a robbanóanyagokat szállító szamarak számára, ez megkönnyítette a közlekedést.
Cinque Terre öt része: Monterosso al Mare, Vernazza, Corniglia, Manarola és Riomaggiore – mind a világörökség részét képező Cinque Terre Nemzeti Park területén találhatóak.
Vonattal is bejárhatjuk
A legkényelmesebb módja a felfedezésüknek, ha jegyet váltunk a Cinque Terre Express valamelyik járatára, ez a vonat 20 percenként indul és áthalad mind az öt részen. De a Cinque Terre kártya használatával bejuthatunk a parkba és akár valamelyik vezetett túrán is részt vehetünk. Találunk a parkban ingyenesen használható mosdót, és ínycsiklandó ételeket kínáló vendéglőt is.
A falvakat komppal is meglátogathatjuk.
Ráadásul a park négy ösvénye most már a mozgáskorlátozottak számára is hozzáférhető.
Az új gyalogút építése 1920-ban kezdődött és körülbelül 11 évvel később fejeződött be. A mitológiai alakok előtt tisztelgő padokat az 1970-es években helyezték ki, mikor a vezetés felismerte az ösvény népszerűségét.
Kockázatos túra a szerelem oltárán
Az egyetlen probléma, hogy a szerelem ösvényét egy meredek és omladozó hegyoldalra építették, egy olyan területen, amelyen gyakoriak a földcsuszamlásokat. Francesco Faccini, a Genovai Egyetem geológusa úgy fogalmazott:
„Nem véletlen, hogy az eredeti ősi ösvény nem a hegy oldalán futott végig. A lejtő aljának átvágása elkerülhetetlenül omlásokhoz vezet.”
A látogatók július 27-től kezdődően ismét végigsétálhatnak az ösvényen. Az ösvényre óránként legfeljebb 400 fő léphet be — az új szabályozás célja a zsúfoltság elkerülése. A park vezetősége reméli, hogy nyomon tudja majd követni a látogatók számát, és tájékoztatni tudja a turistákat arról, hogy hányan vannak a területen.
Idén nyártól már az apró, néhány résztvevős esküvők is engedélyezettek az ösvényen- szigorúan fogadás nélkül.