Nincs már akadálya annak, hogy október 28-án, pénteken reggel 9 órakor újra megnyisson az egyre növekvő energiaárak miatt ideglenesen bezárt barlangfürdő – írja a boon.hu a rendkívüli sajtótájékoztató után. Veres Pál, Miskolc polgármestere a lap kérdésére elmondta, hogy az újranyitáshoz azt az összeget kellett előteremteni, ami a téli szünet időszakának végéig, azaz január 8-ig elegendő a barlangfürdő újbóli működtetéséhez.
Mint írják, ez 65-70 millió forintot jelent, aminek nagy részét az önkormányzat finanszírozza, a Városvédelmi Alapból.
Ehhez a helyi szállásadók és vendéglátók összességében mintegy 20 millió forinttal járulnak hozzá.
Minden szolgáltatás elérhető lesz a barlangfürdőben, ami naponta reggel 8 és este 6 óra között tart majd nyitva. A gyógyászati szolgáltatások reggel 8 és délután 4 óra között lesznek elérhetőek, a megszokott rendben.
Az újranyitással a vállalkozások is megmenekültek
Bihall Tamás, a Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Kereskedelmi és Iparkamara (BOKIK) elnöke az MTI-nek elmondta, mivel európai szinten egyedülálló turisztikai attrakció a barlangfürdő, ezért a döntés újratárgyalását kezdeményezte a kamara, az egyeztetés mintegy 30 – helyi szállodát, vendéglátóhelyet üzemeltető – vállalkozás bevonásával zajlott. A vállalkozások 48 óra alatt több mint 20 millió forint hozzájárulást ajánlottak fel a fürdő újranyitása érdekében.
A rövid távú cél, hogy a Barlangfürdő a hozzájárulásokkal december 31-ig működhessen, ugyanakkorhosszú távú megoldás keresnek a fürdő folyamatos nyitva tartására. Jelezte, ennek érdekében a várossal együtt létrehoznak egy turisztikai kerekasztalt, ahol a Barlangfürdővel összefüggő kérdésekkel is foglalkoznak majd, és a kormánnyal is próbálják felvenni a kapcsolatot. A Barlangfürdő üzemeltetéséhez szükséges minimális létszámot a Miskolci Fürdő Kft. biztosítja – tette hozzá.
Szendrei Mihály, a Miskolc és Térsége Turisztikai Egyesület elnöke elmondta, a város fürdőt üzemeltető cége – a Miskolci Fürdő Kft. – döntött úgy, hogy a nehéz helyzetre tekintettel bezárja a Barlangfürdőt, ám a miskolctapolcai attrakció nélkül a helyi turisztikai vállalkozások – leginkább szállásadók, de éttermek és más szolgáltatók – jelenléte szinte okafogyottá válik. Ezt támasztja alá, hogy a fürdő bezárását követő pár napban a helyi szállásadóknál a foglalások száma csaknem nullára esett vissza. Ez a helyzet pedig a városnak is bevételkiesést jelent – mondta, megjegyezve, hogy ezért indult meg a párbeszéd a város, az egyesület és a vállalkozások között..